Ziemia -Dark Nights Metal (Tales from the Dark Multiverse)

Świat z Mrocznego Multiwersum, gdzie “Dark Nights: Metal” potoczyło się zupełnie inaczej. Barbatos wygrał bitwę. Członkowie JL zostali przemienienie w jego smoki. Natomiast Jokerowy smok więziony jest przez Batmana Who Laughs. Świat po świecie zostaje unicestwiany przez Barbatosa. Nie ma nadziei.

W mrocznej rzeczywistości przetrwało kilkoro bohaterów. Są nimi: Nightwing, Chimp, Kendra, Hawkman i Flash. Na każdym z nich odcisnęło się piętno tragedii. Do grona ocalałych dołącza Duke Thoams. Dawny wychowanek Batmana jest zmobilizowany do ostatniej walki. namawia pozostałych do podjęcia starcia. Nowa formacja Ligi stawia czoła siłom zła.

Pierwszym krokiem jest uwolnienie smoka Jokera. Plan przebiega bez większych trudności. Smok spopiela Batmana Who Laughs. Duke ujeżdża smoka i rusza przeciwko Batmanowemu smoku. Batman szybko zabija Jokera. Jednak bohaterowie nie poddają się. Walka trwa do zaciętego końca aż udaje im się zwyciężyć. Niestety nie wszyscy przetrwali walkę. Duke jest jedynym ocalałym. Przybiera zbroję Batmana i podróżuje po wszechświecie. Spotyka na swojej drodze Tempusa, któremu daje znać, co o nim sądzi.