Serial „Łasuch”

Serial na podstawie komiksu „Sweet Tooth” od DC/Vertigo, napisany przez Jeffa Lemire. Za produkcję odpowiada platforma streamingowa Netflix. Serial miał premierę w czerwcu 2021 roku, a jego pierwszy sezon liczy 8 odcinków. Produkcja ciepło przyjęta przez fanów, przez wielu podkreślana jako dobra adaptacja komiksu.

Łasuch – Sezon 1

Świat w postapokaliptycznych klimatach. Zagrożenie ze strony groźnego wirusa wyniszczającego ludzkość. Nikt nie zna źródła problemu, ani jak się go pozbyć na dobre. Ludzkość została zdziesiątkowana, nim udało się komukolwiek wynaleźć skuteczny lek.

Nadzieją jest nowe pokolenie – hybrydy zwierzęcoludzkie. Pierwsze osobniki nowego gatunku przychodzą na świat wraz z zarazą. Rodzi to podejrzenia, czy hybrydy nie są źródłem problemu. Nikt nie zastanawia się dogłębniej nad tą kwestią. Hybrydy stają się celami numer jeden w oczach społeczeństwa.

Gus, tytułowy Łasuch, jest jednym z nielicznych noworodków, który został uratowany. Zajmuje się nim osamotniony ojciec, wychowujący „syn” z dala od cywilizacji, a raczej jej resztek. Pewnego dnia Gus musi zacząć żyć na własną rękę. Właśnie wtedy obiera cel swojej podróży, w której towarzyszyć mu będzie pewien kłusownik – z początku o niekoniecznie przyjaznych zamiarach.

Czy Łasuch zaprzyjaźni się z kłusownikiem? Czy dotrze do celu swojej podróży? Jakie zagrożenia czekają na niego po drodze?

„Łasuch” dostępny jest na Netflix.