Serial “Stargirl”

Serial opowiadający o przygodach początkującej superbohaterki Courtney Whitmore znanej światu jako Stargirl. Za produkcję odpowiada platforma DC Universe. Aktualnie trwa emisja pierwszego sezonu liczącego 13 odcinków. Produkcja udostępniana jest na platformie HBO GO – nowe odcinki pojawiają się dzień po światowej premierze.

Stargirl – Sezon 1

Świat pozbawiony jest superbohaterów. JSA zostało wymordowane z rąk Ligi Niesprawiedliwości. Jedynym ocalałym jest Pat, pomocnik Starmana, który na polecenie szefa ucieka z miejsca tragedii zabierając ze sobą kosmiczny kostur.

Przenosimy się o kilkanaście lat wprzód. Produkcja opowiada o losach licealistki Courtney Whitemore wychowującej się bez ojca. Jej matka zakochuje się w Patcie, dawnym pomocniku Starmana, który na dobre porzucił bohaterskie życie. Dziewczyny przeprowadzają się do mieszkania Pata położonego w zupełnie innym mieście. Courtney sceptycznie podchodzi do pomysłu.

Pewnej nocy Courtney odkrywa sekret Pata. Odnajduje w piwnicy kosmiczny kostur Starmana oraz wszelkie zapiski dotyczące członków JSA i ich wrogów. Dziewczyna bardzo szybko nawiązuje więź z kosmicznym kosturem. Od tego momentu postanawia wkroczyć w superbohaterskie życie. Nie umyka to uwadze Pata. Bezskutecznie stara się zniechęcić Courtney do tego. Nie mając wyboru wraca do dawnej profesji. Pomaga mu w tym ręcznie skonstruowany robot.

Pat miał nosa jeśli chodzi o wybór lokalizacji domostwa. Okazuje się, że w tym samym mieście znajdują się mordercy JSA. Natychmiast zauważają pojawienie się Stargirl i wychodzą jej na spotkanie. Courtney jest świadoma, że we dwójkę z Patem guzik im zrobią. Dziewczyna wykrada artefakty członków JSA i zaczyna rekrutację nowej generacji ugrupowania. Pierwszym rekrutem jest Yolanda przejmująca dziedzictwo Catmana.

“Stargirl” dostępna jest na HBO GO.