Respawn

Respawn zadebiutował w „Robin #1” z czerwca 2021 roku. Twórcami postaci są Joshua Williamson oraz Gleb Melnikov.

Kim jest Respawn?

Otóż Ra’s Al Ghul lata temu prowadził eksperymenty. Klonował Damiana, żeby utworzyć armię oraz mieć do dyspozycji zdrowe ograny pod prawowitego wnuka – na wypadek, gdyby Damian sobie zrobił poważne kuku. Głowa Demona nie poprzestała na tym. Ambicje skierowały go na wyhodowanie superżołnierzy. W tym celu zmiksował DNA Slade’a (próbkę jego krwi) z jednym z inkubatorów, w którym był klon Damiana. W efekcie czego narodziła się mieszanka Damiana i Slade’a.

Eksperymentalna spuścizna nie miała lekkiego życia. Ra’s więził go całe życie, poddawał nieustannym torturom, wycinał mu organy, kiedy Damian wymagał intensywniejszego leczenia. Chłopak zdążył znienawidzić Damiana obwiniając go za swoje nędzne życie.

Pewnego dnia wszystko się zmieniło. Nikt nie zapukał do celi klona. Spokój przeciągał się w dniach. Respawn wykorzystał okazję uwalniając się. Wykorzystał wolność na wytrenowanie się i zasięgnięcia pomocy u Rose. W międzyczasie wziął udział w turnieju na Wyspie Lazarusa – i jak wiemy poszło mu kiepsko.

Rose pomogła chłopakowi uwolnić się od demonicznej przeszłości. Wspólnie odnaleźli Slade’a, no i tak wkraczamy w aktualną akcję. Slade przyjął ciepło chłopaka oferując mu trening. Respawn zgodził się nie widząc lepszej opcji dla siebie. Od głupiego pomysłu próbowała go odwieść Rose. Nie posłuchał jej. Zamiast tego wykopał ją za okno. Slade nie przejął się tym za mocno. Troskliwy ojciec jest przekonany, że córka poradzi sobie spadając z 10 piętra (a może i wyższego?). Zamiast czułości o córkę przestrzegł młodszego siebie o jej zemście.

Batman i Robin przesłuchują więźnia w Blackgate. Naprowadza ich na ślady impostora Slade’a, który aktualnie przebywa w kryjówce Gambiego w Central City. Na miejscu wywiązuje się kolejna walka między nimi. Impostor potwierdził, że to on zamordował Ra’sa, żeby wywołać wojnę pomiędzy Talią, a Deathstrokiem.

W międzyczasie Slade i jego „syn” odkrywają nowe tropy. Po piętach deptała im armia ninja uzbrojeni w pukawki. Ostrzał okazał się śmiertelny dla młodszej wersji Slade’a. Ojca znajduje Respawn widząc go trzymającego ciało martwego syna.

Umiejętności Respawna

Respawn jest wynikiem pomieszanego DNA Damiana Wayne’a i Slade’a. Chłopak na własną rękę trenował pod kątem sztuk walki czy posługiwania się bronią białą. Jego wyszkolenie nie powala, jest dużo gorsze od „rodziców”. Respawn nie posiada umiejętności regeneracyjnych jak Slade’a, ale podkreślił, że jego rany goją się na ponad przeciętnym poziomie – organizm potrafi zregenerować wycięte organy.