Kreatywność Flasha z lat 90siątych

Jak bardzo kreatywny był serialowy Flash z lat 90siątych, którego grał John Wesley Shipp?

  • Flash obijał przeciwnika z różnych stron korzystając ze swojej prędkości. Walkę kończył owijając przeciwnika w siatkę ogrodzeniową, żeby poczekać aż przestanie działać serum przemiany – sytuacja z 2 odcinka.
  • Flash rzucał kulami bilardowymi w przeciwników. Musiało boleć przy takiej prędkości- sytuacja z 6 odcinka.
  • Flash łapał w locie pociski z pistoletu. Po co? Odrzucił je w stronę wroga jadącego samochodem. Rzucone pociski przez Flasha zadziałały identycznie, gdyby strzelał nimi z broni palnej. W ten sposób poprzebijał opony, co zatrzymało auto – sytuacja z 6 odcinka.
  • Flash złapał za elektryczną gitarę i ustawił głośniki na maks. Szybkim ruchem strun wytworzył…głośna i niekoniecznie ładna dla ucha muzykę, co skutecznie ogłuszyło grupę wandalów- sytuacja z 7 odcinka.

Na każdy pomysł wpadł sam! Należy wyraźnie to podkreślić, ponieważ kreatywność Arrowversowego Flasha zależała od pomysłów jego drużyny.

Wniosek jest jeden. Shippowy Flash kreatywnie podchodził do walki z przestępczością. W ten sposób zdeklasował pozostałe aktorskie wersję Flasha. Należy pamiętać, że komiksowy Flash podchodzi kreatywnie do swojego zawodu, zwłaszcza przytaczając starsze komiksy.