Lois Lane

Lois Lane zadebiutowała w komiksie „Action Comics #1” z 1938 roku. Twórcami postaci są Jerry Siegel i Joe Shuster.

Kim jest Lois Lane?

Superman zaprasił koleżankę z pracy, Lois Lane, na randkę. Miało to miejsce w debiutującym komiksie. Gdy tańczyli, gangster Butch przeszkadził im, więc Lois go uderzyła go i wyszła będąc rozczarowana jego postawą oraz Clarka. Butch porywał Lois, ale Superman uratował ją. Następnego dnia Lois opowiadała o spotkaniu z Supermanem, ale była chłodna wobec Clarka.

W starych komiksach, Lois Lane była ambitną reporterką dla Daily Star, które później zmieniło nazwę na Daily Planet. Gdy Clark Kent dołączył do gazety, Lois była zainteresowana Supermanem, ale nie lubiła konkurencji w postaci Kenta. W latach 40stych zaczęła podejrzewać, że Clark to Superman, ale jej próby odkrycia prawdy nie powiodły się dzięki Supermanowi. Lois miała własne historie w komiksach, w których pokonywała przestępców bez pomocy Supermana. Wcześniejsze komiksy przedstawiły siostrzenicę Lois, Susie, która była znana z opowiadania bajek. Później Lucy, siostra Lois, była przedstawiana jako osoba samotna.

Współczesne losy postaci

Lois Lane podczas „New52” pracowała w Daily Planet i nie wiedziała, że Clark Kent to Superman. W tym czasie Superman był w związku z Wonder Woman. Gdy Lois prowadziła śledztwo w sprawie osób z nadludzkimi mocami, sama dostała psychiczne moce, ale straciła je po walce z wrogiem. Dzięki mocom poznała tajną tożsamość Supermana. W komiksie „Superman: Lois Lane” ratowała porwaną koleżankę swojej siostry, Lucy, przed grupą „Kartel”. Gdy tajemnica Supermana zostaje ujawniona, Lois postanawia podać ją do publicznej wiadomości, by chronić Clarka.

W „Convergence”, Superman i Lois spodziewali się dziecka. Gdy bariery opadały, Superman walczył z innymi bohaterami, a Lois urodziła syna, Jonathana. W „Superman: Lois and Clark” rodzina przybyła na nową Ziemię, główną, i żyli w tajemnicy przed ludźmi przez 9 lat. Lois pisała książki, a Superman potajemnice pomagał światu. Jonathan wychowywał się w tajemnicy o sekretach jego rodziny i pochodzeniu. Z czasem dowiedział się o wszystkim. Superman zaczął działać publicznie, a Lois wróciła do pracy dziennikarskiej w Daily Planet. Obecnie jest redaktorem naczelnym.

Umiejętności Lois Lane

Lois Lane nie posiada supermocy. Z zawodu jest dziennikarską. Lois jest bardzo inteligentna i często ryzykuje dla prawdy. Zna podstawy samoobrony i posługiwania się bronią palną.