Batman/Superman: World’s Finest #20

Batman i Superman wyruszyli na ziemię Kingdom Come! Streszczenie „Batman/Superman: World’s Finest #20”, osobno wrażenia.

Streszczenie komiksu:

Barry jest w trakcie kontynuowania mapowania multiwersum. Trafił na ślad Davida, ucznia Supermana, na ziemi-22. Natychmiast poinformował o tym Clarka i Bruce’a, następnie skonstruował dla nich kosmiczną bieżnię. Batman i Superman wykorzystali ją, żeby przenieść się do właściwego miejsca – a dokładniej mówiąc, to Superman wziął Batmana na ręce i pobiegł na bieżni.

Świeżo po przybyciu trafili na cmentarz. Tamtejsi Batman i Superman odwiedzali groby swoich przyjaciół. Ilość robiła wrażenia: od Peacemakera po Green Arrowa. Następnie zmaterializowali się w Metropolis. Clark z Bruce’m zaczęli poznawać ziemię zanim skontaktują się z ikonicznymi superbohaterami. Tak dowiedzieli się m.in. o geekowym sklepie należącym do Booster Golda.

Obok Daily Planet toczyła się walka pomiędzy dwoma istotami. Jedną z nich jest David. Superman chciał przywitać przyjaciela z otwartymi rękoma. Niestety bez wzajemności. David złapał Clarka za gardło i zaatakował go swoją energią.

Wrażenia z komiksu:

Całkiem dobry początek nowej historii wykorzystującej motyw wprowadzony przez Waida na łamach tej serii. Autor sprawnie zrobił podbudowę sytuacji, retrospekcjami nawiązał do znanego nam wątku i stworzył intrygujące okoliczności na nowej ziemi, żeby zaciekawić mnie tamtejszymi losami. Cliffhanger działa i będę miał trudność, żeby powstrzymać się przed zaglądaniem w spoilery.