Engineer (Angie Spica)

Engineer zadebiutowała w komiksie „The Authority #1” z 1999 roku. Twórcami postaci są Warren Ellis i Bryan Hitch.

Kim jest Engineer?

Angela Spica jest następczynią pierwszego Inżyniera z grupy superbohaterów Changers. Po jego śmierci w ataku Henry’ego Bendixa, który użył bomby wirusowej, Angela otrzymuje jego nanotechnologiczne prace. Pochodząca z robotniczej rodziny z Queens i obdarzona genialnym intelektem, Angela wykorzystuje odkryte nanotechnologie do transformacji swojego ciała, zastępując krew nanorobotami. Następnie dołącza do grupy superbohaterów Authority, gdzie zaprzyjaźnia się z Jenny Sparks.

Engineer ratuje Jenny Sparks w 1919 roku za pomocą podróży w czasie i nanochirurgii, zapobiegając globalnemu paradoksowi. Przeżywa również inne podróże w czasie, w tym powrót do traumatycznych wydarzeń ze swojej przeszłości. Angela zostaje poddana drastycznym zmianom, w tym zastąpieniu jej krwi z ciekłego metalu krwią uzależnionej od heroiny i zakażonej HIV osoby, zmianie pamięci i wprowadzeniu w trudne życiowe okoliczności. Ostatecznie zostaje uwolniona i wraca do swojej oryginalnej formy, aby stawić czoła wyzwaniom ze swoim zespołem. Prowadzi drużynę w walce z potworem i zarządza sytuacją w starożytnym mieście, które się obudziło, a także radzi sobie z buntowniczą siedzibą zespołu, Oko Burzy, które posiada demoniczne cechy.

Moce Engineer

Engineer posiada szereg mocy dzięki zaawansowanej nanotechnologii w jej ciele. Jej zdolności obejmują manipulację nanotechnologią do tworzenia różnych przedmiotów, metamorfozę, nadludzką siłę i wytrzymałość, szybką regenerację, zdolność do interakcji z innymi systemami technologicznymi, oraz lot. Dodatkowo, jako wybitna naukowczyni, posiada wysoki intelekt, który wykorzystuje do efektywnego użycia swoich mocy.