Wonder Girl (Cassie Sandsmark)

Wonder Girl zadebiutowała w komiksie „Wonder Woman #105” z 1996 roku. Twórcą postaci jest John Byrne.

Kim jest Wonder Girl?

Cassie, która spędzała dużo czasu w Muzeum Starożytności w Gateway City, gdzie pracowała jej matka, zaprzyjaźniła się z Wonder Woman i zaczęła marzyć o byciu superbohaterką. Używając magicznych artefaktów, takich jak Sandały Hermesa i Rękawica Atlasa, pomogła Wonder Woman w walce. Zeus udzielił jej prawdziwych supermocy, ale jej matka miała możliwość ich dezaktywacji. Mimo to Cassie często zmieniała szkoły z powodu problematycznego zachowania.

Jako Wonder Girl, Cassie dołączyła do Young Justice, głównie z powodu zauroczenia Superboyem. Podczas jej pobytu w grupie, odkryła swoją sekretną tożsamość publicznie. Po rozwiązaniu Young Justice w wyniku wydarzeń z Dnia Graduacji, Cassie dołączyła do Teen Titans. Otrzymała lasso od Aresa, które wyrzucało błyskawice Zeusa. Związała się emocjonalnie z Superboyem.

W przyszłości Cassie stała się Wonder Woman po śmierci Diany w „Kryzysie” i była w związku z Connerem Kentem (Superboy). Dowiedziała się też, że jest córką Zeusa, co było ukrywane przed nią przez jej matkę i Wonder Woman. Cassie została pobita przez Superboya pod kontrolą Lexa Luthora, co spowodowało napięcie w ich związku. Brała również udział w misji ratunkowej Donny Troy, gdzie pomogła przywrócić jej prawdziwe wspomnienia.

Współczesne przygody Wonder Girl

Cassie prowadziła dochodzenie w sprawie zabójstwa Hippolyta. W trakcie śledztwa odkryła, że to Artemis jest odpowiedzialna za zatrucie Hippolyty, dodając truciznę do jej wina. Ostatnio widziana była w komiksie „Wonder Woman” autorstwa Toma Kinga, gdzie rzuciła wyzwanie Wonder Woman do pojedynku w siłowaniu na rękę, mając nadzieję, że w razie zwycięstwa będzie mogła pomagać Dianie bez żadnych ograniczeń. Chociaż Cassie przegrała, ona i pozostałe amazonki zdecydowały się działać według własnego planu.

Moce Wonder Girl

Wonder Girl jest półboginią i córką Zeusa, co zapewnia jej szereg supermocy. Posiada nadludzką siłę i wytrzymałość, zdolność latania dzięki Sandałom Hermesa, oraz wyjątkową szybkość i zręczność. Jest również wyposażona w Rękawicę Atlasa, która zwiększa jej siłę dziesięciokrotnie, oraz własne lasso prawdy. Cassie jest także wyszkolona w sztukach walki.