Superboy (Conner Kent)

Superboy zadebiutował w komiksie „The Adventures of Superman #500” z 1993 roku. Twórcami postaci są Karl Kesel i Tom Grummett.

Kim jest Superboy?

Conner Kent, znany jako Superboy, jest klonem stworzonym genetycznie z materiału genetycznego Supermana i Lexa Luthora przez Projekt Cadmus. Stworzony po śmierci Supermana z rąk Doomsday, Conner został sztucznie postarzony do wieku nastolatka i wyposażony w podstawową wiedzę edukacyjną. Jego tworzenie zostało przerwane przez Legion Gazeciarza, co umożliwiło mu ucieczkę. Początkowo próbował być Supermanem, ale po powrocie prawdziwego Supermana, zrezygnował z tej roli i opuścił Metropolis.

Superboy przyjął swoje nowe imię i rozpoczął światową trasę, by ugruntować swoją tożsamość. Dowiedział się, że nie jest bezpośrednim klonem Supermana, lecz ludzkim klonem z modyfikacjami genetycznymi umożliwiającymi naśladowanie głównych mocy Supermana za pomocą dotykowej telekinezy. Cadmus zgodził się na jego niezależność pod warunkiem, że będzie miał opiekuna, którym został Dubbilex. Conner, przed wyjazdem, załatwia również sprawy osobiste, w tym umożliwienie Clarkowi Kentowi wprowadzenia się do jego mieszkania.

Superboy po DC Rebirth

Conner Kent z przyszłej osi czasu Titans Tomorrow pojawia się w „Detective Comics #966”, prosząc Tima Drake’a o powrót do Tytanów. Występuje także w crossoverze „Super-Sons of Tomorrow”, współpracując z postaciami ze swojego wszechświata.

Conner ocalał z ciągłości Nowej Ziemi, utknąwszy w Gemworld, i nie był świadomy zmian w swoim domowym wymiarze. Po powrocie na Ziemię, Superman i Liga Sprawiedliwości początkowo go nie rozpoznają, a jego moce są zagrożone. Conner decyduje się zostać na farmie Kent w Smallville, gdzie jest ciepło przyjęty przez rodzinę Kent i Krypto.

W Infinite Frontier występuje jako główny bohater w serii „Suicide Squad” i „Titans United”, a także pojawia się w „Teen Titans Academy”. Jego moce działają nieprawidłowo, a różne postacie zauważają, że z nim coś jest nie tak. Później okazuje się, że pracuje dla Amandy Waller w ramach Legionu Samobójców, ale w rzeczywistości jest to Match, wadliwy klon Connera.

Współczesne przygody Superboya

Conner Kent czuje się niepotrzebny w Metropolis i Kansas z powodu obecności innych superbohaterów. Radzi mu ziemski ojciec Supermana, by znalazł swoje miejsce na świecie. Conner udaje się do Fortecy Samotności i przy pomocy Kelexa, robota Supermana, sprawdza zagrożenia kosmiczne. Wybiera się na planetę Dragoi, gdzie Dominatorzy planują atak przy użyciu klonów. Mierzy się tam z przeciwnikami wykorzystującymi moce telepatyczne i siłę Doomsdaya, ale ostatecznie przeciwnicy opuszczają planetę po przybyciu grupy superbohaterów, Cosmoteers.

Superboy przeżywa katastrofę dzięki pomocy dzieci, które uratowały go z gruzów i naprawiły jego nadajnik, umożliwiając mu wezwanie Kelexa. Pokonuje Travva, a jego ekipa zostaje przejęta przez Korpus Zielonych Latarni. Superboy kontynuuje walkę z klonem Travva, który sam się spopiela. Po powrocie na Ziemię, Superboy jest ciepło przyjęty przez Supermana i pozostałych. Otrzymuje nową kurtkę i decyduje się działać w kosmosie, posiadając bransoletę umożliwiającą Kelexowi teleportowanie go w razie potrzeby.

Moce Superboya

Moce Superboya są podobne do Supermana, ale z pewnymi różnicami. Posiada nadludzką siłę, zdolność latania, niewrażliwość na obrażenia, szybkość i wzmocnione zmysły. W niektórych wersjach wykorzystuje dotykową telekinezę, która naśladuje niektóre moce Supermana, w tym lot i siłę. Superboy ma również pewien stopień regeneracji i jest odporny na ataki psychiczne. Jego moce są zasilane przez promieniowanie żółtego słońca, podobnie jak w przypadku Supermana, chociaż mogą być ograniczone w porównaniu do pełnych mocy Supermana.