Hawkgirl

Hawkgirl zadebiutowała w komiksie „Flash Comics #1” z 1940 roku. Twórcami postaci są Gardner Fox, Dennis Neville i Sheldon Moldoff.

Kim jest Hawkgirl?

Chay-Ara, egipska księżniczka, wraz ze swoim mężem Khufu zdobyli nadludzkie moce po znalezieniu rozbitego statku. Przeklęci przez Hath-Set, wielokrotnie przechodzili reinkarnację, zawsze umierając w szczytowym momencie swojej miłości. W latach 40. XX wieku odrodzili się jako Shiera Sanders i Carter Hall. Carter, znany też jako Hawkman, był skrzydlatym bohaterem, podczas gdy Shiera przyjęła rolę Hawkgirl, używając skrzydeł z metalu Nth. W ich wspólnych przygodach ścigali przestępców i zakochali się w sobie, co było echem ich wcześniejszych żywotów. Ich dawne ja, książę Khufu i Chay-Ara, byli mordowani przez Hath-Set, który również przechodził reinkarnacje.

Hawkgirl z Złotej Ery była towarzyszką Hawkmana i po pewnym czasie stała się członkiem JLA. W późniejszych latach pojawiła się Hawkgirl z Srebrnej Ery, Shayera Hol z Thanagaru. Wraz ze swoim mężem, Katar Hol, byli kosmicznymi policjantami, którzy po schwytaniu przestępcy Bytha na Ziemi, postanowili zostać, ucząc się lokalnych metod policyjnych. Używając mundurów z thanagariańskim metalem Nth, byli znani jako Hawkman i Hawkgirl. Shayera dołączyła do JLA, a później zmieniła nazwę na Hawkwoman. Z czasem jednak oryginalna postać Hawkgirl z Srebrnej Ery została zastąpiona przez inne wersje postaci.

Współczesne przygody Hawkgirl

Kendra Saunders została liderką drużyny Blackhawks, której celem jest zapobieganie apokaliptycznym zagrożeniom. Kendra współpracuje z Ligą Sprawiedliwości, by powstrzymać inwazję Mrocznych Batmanów na Ziemię. W trakcie wydarzeń „Dark Nights: Metal” zostaje przekształcona przez Barbatosa w ciemną wersję siebie – Lady Blackhawk, ale dzięki lassie prawdy Wonder Woman odzyskuje kontrolę nad sobą. Dołącza do nowej Ligi Sprawiedliwości, a jej połączenie z Metalem Nth staje się głębsze. Podczas podróży na Thanagar Prime spotyka Shayera Hol, cesarzową planety, która ukrywała prawdziwy stan swojej ojczyzny. Kendra odkrywa, że ma kluczową rolę w naprawie Source Wall, jednak jej próba poświęcenia się zostaje przerwana przez Brainiaca. Kendra, po dołączeniu do Ligi Sprawiedliwości, buduje relacje z Martian Manhunterem, Jessicą Cruz i Starfire.

Hawkgirl przeprowadziła się do Metropolis, gdzie wraz z innymi superbohaterami stawia czoła inwazji obcych. Pojawia się nowa, tajemnicza bohaterka – Galaxy, która zdumiewa umiejętnościami walki i obawia się, że jej moce mogą być zabójcze. W poszukiwaniu informacji o Galaxy, Hawkgirl zwraca się do Batmana. Jednak nagle zostaje przeteleportowana do mieszkania Galaxy. W retrospekcji dowiadujemy się o kobiecie, która podarowała pewnej dziewczynce naszyjnik z wizerunkiem lisa, mogący spełnić życzenia. Kiedy dziewczynka dorosła, kobieta próbowała wykorzystać naszyjnik, wykonany z metalu nTh, do otworzenia portalu. Jednak w decydującym momencie następuje teleportacja Hawkgirl.

Moce Hawkgirl

Hawkgirl potrafi latać dzięki skrzydłom wykonanym z metalu Nth. Jest wytrzymała, posiada umiejnętności bojowe oraz zdolność reinkarnacji. Ponadto posiada umiejętności detektywistyczne.