Hawkgirl

Kendra Saunders, została stworzona w sierpniu 1999 roku przez Davida S. Goyera oraz Stephena Sadowskiego pojawiła się w „JSA Secret Files and Origins #1”.

Historia Hawkgirl

Kendra Saunders była młodą kobietą, która popełniła samobójstwo. Gdy dusza Kendry opuściła jej ciało, weszła w nie dusza Shiery Hall (oryginalnej, złoto wiecznej Hawkgirl). Dziadek Kendry zauważył, że jego wnuczka nie jest sobą i rozpoznał w niej Shiere, która była jego kuzynką, po czym zachęcił wnuczkę, by ta została nową Hawkgirl. Kendra zadebiutowała jako bohaterka, używając oryginalnego ekwipunku pierwszej Hawkgirl i ruszyła na poszukiwania istoty zwanej Fate-Child (która okazuje się reinkarnacją syna Shiery, Hectora Halla), poszukiwania istoty doprowadziły Kendrę do Justice Society, do którego dołączyła. Jak się okazało, Kendra nie posiadała wspomnień Shiery co doprowadziło do napięcia między nią, a Hawkmanem, który pamiętał ich poprzednie życia i to, że są sobie przeznaczeni.

Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o śmierci swoich rodziców, Kendra dowiedziała się od dziadka, że powinna odszukać Danny’ego Evansa, archeologa pracującego dla Muzeum Stonechat. Kendra wraz z Carterem Hallem (Hawkmanem) udała się do Indii, gdzie stanęli do walki z Shadow Thiefem, Tigress i Copperheadem, którzy chcieli ukraść diament, którego szukał Danny. Podczas walki Tigress uciekła z diamentem, a Hawkman, Shadow Thief i Copperhead zostali uwięzieni na Bitewnych Ziemiach – wymiarze stworzonym przez boga Shive. Kendra odbyła rozmowę z Dannym, ale nie dowiedziała się niczego nowego na temat śmierci swoich rodziców. Hawkgirl odzyskała diament, po czym otworzyła portal do Bitewnych Ziem, uwalniając Hawkmana i resztę.

Następnie Kendra razem z Carterem udają się do Tybetu, po tym, jak Speed Saunders, dziadek Kendry, zostaje porwany przez Helen Astar (która okazała się reinkarnacją Hath-Seta, kapłana, który zamordował Shay-Arę i Khufu – oryginalne wcielenia Hawkgirl i Hawkmana). Helena odkryła, że Speed poszukiwał starożytnego, thanagarskiego urządzenia zdolnego wchłaniać wiedzę i dusze innych oraz przywracać pamięć. Helena próbowała zabić Jastrzębie, jednak jej plan zostaje pokrzyżowany przez pojawienie się Atoma. Hawkgirl udaje się pokonać Helenę, udowadniając Carterowi, że ma w sobie więcej determinacji, niż myślał. Kendra zaprzyjaźnia się z Rayem Palmerem i zaczyna traktować Cartera bardziej jako przyjaciela niż tylko partnera. Po tym wydarzeniu Kendrę zaczynają dręczyć koszmary z przeszłości, kiedy ona i jej matka zostają zaatakowane przez funkcjonariuszy policji, w następstwie czego oboje jej rodzice giną. Kendrze po latach udaje się odszukać winnego śmierci jej rodziców, który zostaje zabity przez Gentleman Ghosta.

Jakiś czas po wydarzeniach z Zero Hour Shayera Hol – Hawkwoman z planety Thanagar przebywająca na Ziemi, postanowiła zrezygnować z bohaterstwa i rozpoczęła pracę w policji Detroit. Podczas poszukiwania swojego partnera Shayera natknęła się na Kendre, która pomogła jej w walce z Byth Rokiem, thanagarskim zbiegiem. Hawkwoman, tuż przed powrotem na Thanagar, oddała Hawkgirl swoją uprząż jako symbol ich partnerstwa. Krótko po tym Kendra natrafiła na thanagarskiego demona, który użył jej powiązania z Carterem Hallem i przywrócił go do życia, po tym, jak ten stał się Jastrzębim Awatarem, następnie Kendra wyjawia, co tak naprawdę do niego czuje. Następnie para zostaje zwerbowana przez Troję do wzięcia udziału w wojnie Rannu z Thanagarem. Po zakończeniu wojny i powrocie na Ziemię Kendra przenosi się do St. Roch w Luizjanie, gdzie działa jako super bohaterka oraz zatrudnia się w Muzeum Stonechat. Kendra zostaje porwana, oskarżona o zdradę swojego ludu i zostaje skazana na śmierć przez thanagarskich łotrów, pracujących dla Blackfire (siostry Starfire). Po tym, jak jeden z łotrów zakneblował i związał Kendrę, skazując ją na śmierć przez powieszenie, ta odkryła, że potrafi unosić się mimo braku skrzydeł, dzięki czemu udało jej się sfingować własną śmierć. Gdy Blackfire odkryła, że Kendra żyje, obrała ją sobie za cel i postanowiła wrócić na Ziemię, by zabić Hawkgirl i Hawkmana. Wspólnymi siłami Jastrzębią udało się pokonać Blackfire i pozbawić ją mocy.

Gdy St. Roch zostaje zaatakowane przez broń zakłady pochodzącą z Apokalips, Hawkgirl dołącza do Furii Darkseida. Jak się później okazało, broń z Apokalips była związana z Hath-Setem, od czasu kiedy pojawiła się w Starożytnym Egipcie, podczas panowania Hath-Seta. Podczas próby odzyskania broni Hath-Set (posiadający nowe ciało) przypadkowo aktywuje broń w pobliżu Muzeum Stonechat. Urządzenie przyjmuje postać Hawkgirl i rozpoczyna proces niszczenia planety, zaczynając od ataku na St. Roch. Kendra wraz z Furiami rozpoczęła walkę z mechaniczną wersją Hawkgirl, ta jednak okazała się zbyt silna, nawet dla nich. Wykorzystując swoją więź z urządzeniem, która pojawiła się przez krótką chwilę, gdy urządzenie przybrało postać Hawkgirl, Kendra odnajduje słaby punkt maszyny, dzięki czemu udaje im się pokonać apokaliptyczną broń. Po walce Kendra postanawia zaatakować Hath-Seta. Dzięki pomocy Supermana, Batmana i Oracle Kendrze udaje się odszukać Hath-Seta, który porywa ją i wywozi do Egiptu, gdzie podążający za nią, Hawkman zostaje schwytany przez pomagierów Hath-Seta. W tym czasie Hawkgirl daje radę się uwolnić, stanąć do walki z kapłanem i uwalnić Hawkmana.

Podczas Blackest Night Kendra i Carter zostają zaatakowani przez Ralpha i Sue Dibny, posiadających pierścienie Czarnych Latarni. Podczas ataku Hawkgirl zostaje przebita włócznią, a Hawkman ginie krótko po niej, po czym oboje zostają reanimowani przez samego Black Handa, dołączając do Korpusu Czarnej Latarni. Podczas walki w Coast City Atom stawia sobie za cel znalezienie sposobu na przywrócenie Kendry i Cartera do życia. W ostatecznej bitwie przeciwko Nekronowi Hal Jordan zmienia Hawkgirl i Hawkmana w Białe Latarnie, przywracając ich do życia. Po przywróceniu życia Kendra oznajmiła, że teraz pamięta wszystkie swoje poprzednie życia, a po ściągnięciu maski ujawnia się jako Shiera.

Podczas Brightest Day Carter i Shiera tropią Hath-Seta, który zbierał kości ich poprzednich wcieleń w celu otworzenia portalu do Świata Jastrzębi. W tym czasie Shiera dowiaduje się od Istoty Życia, że nie może dopuścić do śmierci Hawkmana, bo ten już więcej się nie odrodzi. Shiera zostaje pojmana przez kapłana w lochach Świata Jastrzębi i stawiona przed obliczem królowej, która wyjawia, że jest jej matką. Gdy Hawkman przybywa z odsieczą, rozprasza Hath-Seta, dzięki czemu Shiera z łatwością łamie mu kark. Khea, królowa Świata Jastrzębi, otwiera portal, przenosząc się na Zamaron, planetę Gwiazd Szafirów. Po przybyciu na Zamaron Khea zostaje pojmana przez Carol Ferris, jednak wyczuwając brak miłości w sercu królowej, Predatora (istota miłości) wiąże się z nią. Shiera i Carter rozdzielają istotę i nosiciela przy pomocy zamarońskiej broni, przebijając nią królową, która zostaje zamknięta w centralnej baterii Gwiazd Szafirów. Carol teleportuje Shierę i Cartera z powrotem do St. Roch, gdzie krótko cieszą się spokojem, bo pojawia się Deadman wraz z białym pierścieniem, który mówi parze, że muszą żyć osobno, bo cenią miłość bardziej niż życie. Po odmowie Hawkmana pierścień wyrzuca z siebie potężną dawkę białego światła, zamieniając Cartera i Shierę w biały pył. Po pojawieniu się „Mrocznego Awatara” Hawkman i Hawkgirl zostają ujawnieni jako jedni z Żywiołaków, reprezentujący żywioł powietrza. Po tym, jak Żywiołaki połączyły się z Aleciem Hollandem, tworząc nową formę Swamp Thing i pokonały „Mrocznego Awatara”, do życia zostaje przywrócony tylko Carter, a Shiera pozostała żywiołem powietrza.

W świecie The New 52 Kendra Munoz-Saunders zamieszkuje Ziemię 2, gdzie jest zawodowym łowcą skarbów pracującym dla Światowej Armii. Podczas jednej z misji w Egipcie niewyjaśnione wydarzenie za skutkowało u Kendry otrzymaniem skrzydeł. Jakiś czas później Kendra spotyka w Europie Flasha i we dwoje wyruszają do Waszyngtonu, żeby powstrzymać Solomona Grundy’ego, jednak bez powodzenia. Grundy’ego udaje się pokonać dopiero po przyłączeniu się do walki Green Lanterna i Atoma, przez wyniesienie Solomona na Księżyc. Atom otrzymuje rozkaz pojmania Hawkgirl, tej jednak udaje się uciec z pomocą Flasha. Kendra odwiedza później Alana Scotta, a dzięki swojej dociekliwości szybko odkrywa, że Alan i Green Lantern to jedna osoba. Po przekonaniu Alana Scotta do przyłączenia się do niej w nadchodzącej walce z Apokalips Kendra udała się do Nowego Orleanu w celu zrekrutowania Khalida Ben – Hassana, Doktora Fate.

Po zlikwidowaniu komórki parademonów w Nowym Orleanie pojawia się Green Lantern, prosząc Kendrę o pomoc w dowiedzeniu się, czemu jego mąż został zamordowany. Razem z Kendrą, Alanowi udało się dowiedzieć znacznie więcej o śmierci Sama, w parę godzin, jako że umiejętności łowczyni skarbów znacznie przewyższały zatrudnionych wcześniej detektywów. Za nim jednak zdołali kontynuować śledztwo, z Alanem skontaktowała się Zieleń, nakazując mu powrót do Ameryki. Mimo że Alan opierał się z całych sił, Zieleń przejęła nad nim kontrolę, kierując Green Lanterna z powrotem do kraju, pozostawiając Kendrę. Hawkgirl nie porzuciła śledztwa i w celu odnalezienia innych tropów udała się na cmentarz, gdzie zostaje zaatakowana przez genetycznie zmodyfikowane apokaliptyczne szczury i ich jeźdźców, a chwilę później z pomocą przybywa Batman. Dzięki informacją pozyskanym od Batmana Kendrze udaje się odszukać Sama, który został połączony z technologią Apokalips.

Podczas drugiego ataku Apokalips na Ziemię 2, Wonders of the World próbowali uratować swój świat, jednak nie skutecznie, przez co zostali zmuszeni do przeniesienia się na bliźniaczą Ziemię. Na nowej planecie, ocaleni po ataku Apokalips, wśród których znajdowali się Hawkgirl, Flash i Green Lantern, rozpoczęli nowe życie.

Kendra Saunders w erze Rebirth pojawia się po raz pierwszy w „Dark Knights: Metal #1” jako liderka antyapokaliptycznej grupy znanej jako Blackhawks oraz członkini Nieśmiertelnych. Chcąc uchronić świat przed Mrocznymi Rycerzami, Kendra ostrzegła Justice League o nadchodzącym niebezpieczeństwie, jakim był Barbatos. Gdy Barbatos dał o sobie znać, Kendra ukryła się wraz z resztą żyjących bohaterów w barze Oblivion, ostatnim bezpiecznym miejscu we wszechświecie. Podążając za współrzędnymi otrzymanymi od Plastic Mana, Kendra razem z Wonder Woman i Doktorem Fate udała się do Skały Wieczności w poszukiwaniu Nth Metalu. Po przybyciu do Skały Wieczności Hawkgirl chcąc wypełnić misję powierzoną jej przez Nieśmiertelnych, chce użyć astralnego mózgu Anty – Monitora, ale zostaje zaatakowana przez Barbatosa i zmieniona w mroczną Lady Blackhawk. Kendra odzyskuje kontrolę nad swoim ciałem, po tym, jak Wonder Woman użyła swojego Lassa Prawdy, przywracając jej wspomnienia. Po odnalezieniu zrobionej z Nth Metalu maczugi Hawkmana grupa wraca na Ziemię, gdzie przyszło im się zmierzyć z różnymi, skorumpowanymi wersjami Justice League. Podczas walki, Kendra staje naprzeciw opętanego mrokiem Barbatosa Hawkmana. Udaje jej się uwolnić Cartera spod złej kontroli przez przypomnienie mu ich wszystkich przeszłych wcieleń, które razem spędzili. Po pokonaniu Barbatosa i jego Mrocznych Rycerzy Hawkgirl zostaje z rekrutowana jako nowa członkini Justice League.

Moce i umiejętności Hawkgirl

Hawkgirl zawdzięcza swoje moce pasowi z Nth Metalu, który jest materiałem psycho-reaktywnym, reagującym na myśli posiadacza. Dzięki pasowi Hawkgirl ma moc latania, super siłę, super wzrok oraz przyspieszoną regenerację. Dodatkowo Hawkgirl jest bardzo dobra w wale wręcz, jak i przy użyciu broni białej. Przez sztylet z Nth Metalu, którego użyto do zabicia oryginalnego wcielenia Hawkgirl, jej dusza została zamknięta w cyklu reinkarnacji trwającym przez stulecia.