Lady Shiva

Lady Shiva zadebiutowała w komiksie „Richard Dragon, Kung Fu Fighter #5” z 1975 roku. Twórcami postaci są Dennis O’Neil i Ric Estrada.

Kim jest Lady Shiva?

Shiva, pierwotnie znana jako Sandra Wu-San, zostaje fałszywie przekonana przez skorumpowanego biznesmena Guano Cravata, że jej siostra Carolyn została zamordowana przez mistrza sztuk walki Richarda Dragona. W rzeczywistości zabójcą był David Cain, wynajęty przez Cravata. W poszukiwaniu zemsty, Shiva trenuje i staje się mistrzem walki, odkrywając, że jest „cudownym dzieckiem” sztuk walki.

Po konfrontacji z Dragonem, Shiva odkrywa prawdę o śmierci swojej siostry. Chociaż początkowo współpracuje z Dragonem i innym wojownikiem Benem Turnerem w walce z przestępczością, ostatecznie rozpoczyna wędrowną egzystencję jako mistrzyni zabójców.

Shiva wychowała się w slumsach pod rządami Ligi Zabójców Ra’s al Ghula. Uciekając z wioski ze swoją siostrą, przenoszą się do Detroit, gdzie rozwijają umiejętności walki, tworząc między sobą sekretny język. Po śmierci Carolyn, Sandra zrozumiała, że siostra powstrzymywała ją przed osiągnięciem pełnego potencjału. Po narodzinach swojej córki Cassandry, która posiadała te same zdolności, Sandra przemienia się w Lady Shivę.

Współczesne przygody Lady Shivy

W New52 Lady Shiva debiutuje w komiksie „Nightwing”, gdzie spotyka Dicka Graysona, początkowo jako Robina, a później jako Nightwinga. Chociaż pokonuje go w ich pierwszym starciu, docenia jego umiejętności i potencjał. Jako członkini League of Assassins, Shiva jest zatrudniona przez Pingwin i bierze udział w różnych misjach. Wyróżnia się swoim wyjątkowym strojem i umiejętnościami walki. W DC Rebirth, Shiva obserwuje swoją córkę Cassandra Cain i oddziela się od Ligi Zabójców, prowadząc własną frakcję. Ostatecznie zostaje zastrzelona przez Ra’s al Ghula, który planuje ją wskrzesić i przesłuchać.

Moce Lady Shivy

Lady Shiva jest jedną z najlepszych mistrzyń sztuk walki na świecie, opanowując wiele stylów walki. Jej umiejętności obejmują niesamowitą siłę, zwinność, szybkość i wytrzymałość. Posiada także wyjątkową intuicję w walce, co pozwala jej przewidywać i kontratakować ruchy przeciwników. Jest biegła w użyciu różnego rodzaju broni i wykazuje się taktycznym umysłem. Lady Shiva charakteryzuje się także nieustraszonością, silną wolą i w niektórych historiach zdolnością do szybkiej regeneracji.