Kite Man

Kite Man zadebiutował w “Batman #133” z 1960r. Twórcami postaci są Bill Finger oraz Dick Sprang.

Kim jest Kite Man?

Charles Brown znany jako Kite Man jest przez wielu nie docenianym bohaterem. Debiut postaci sugeruje, że nie powinniśmy traktować go lekką ręką. Kite Man zaprezentował się jako bystry złodziejaszek korzystający z przyczepionego latawca posiadającego szereg dodatkowych gadżetów. Korzystając z latawca oraz gazu łzawiącego, wykradł drogocenny rubin w “Batman #133” oraz uwolnił znanego gangstera. Następnie uwięził Batmana, a Robina doprowadził prawie do śmierci. Pomocnikowi Batmana udało się uwolnić, a następnie pokonać Kite Mana współpracując z Batmanem. Duet nietoperzy zachował latawiec Kite mana jako trofeum, które trafiło do jaskini Bruce’a.

Przeszłość bohatera poznajemy podczas jego starcia z Hawkmanem, Hawkgirl oraz Zatanną. Nie była to wielce rozbudowana historia. Charles za młodu pasjonował się latawcami. Pasja weszła w jego żyły na tyle, że postanowił je wykorzystać do niekoniecznie dobrych celów. Tyle. Konfrontacja z ikonicznymi bohaterami DC nie zakończyła się dla niego dobrze. Powiedzieć możemy, że wręcz zbłaźnił się. Kite Man był bliski kradzieży złotego orła. Wyczyny Charlesa zakończyło pechowe lądowanie na pobliskim drzewie.

Na długo zapominamy o Charlesie. Ponownie możemy o nim usłyszeć podczas Infinite Crisis. Z relacji Jokera dowiadujemy się, że Kite Man prawdopodobnie został zabity przez Deathstroke’a, który wyrzucił go z wieży Wayne’a po odmowie przyłączenia się do grupy zwanej “Secret Society od Super Villains”. Wersja Jokera zostaje obalona w tygodniku “52”. Charles przeżył upadek z wieży. Niestety nie miał się dobrze. Kite Man był jednym z kilku przestępców przetrzymywanych w podziemnym półświatku Gotham. Przestępca kończy jako pożywka dla Bruno Mannheima.

Kite Man w DC Rebirth

Przeszłość rebiethowego Kite Mana jest mroczna w porównaniu z poprzednią kreacją. Charles jest rozwodnikiem, który popadł w alkoholizm. Po porzuceniu nałogu decyduje się na kryminalne życie. Charles obecny jest podczas konfliktu Riddlera z Jokerem. Wpierw rekrutuje go Batman. Następnie zostaje porwany przez Riddlera, a po uwolnieniu zostaje uwięziony przez Jokera. Konflikty ze złoczyńcami doprowadzają do śmierci syna Charlesa z rąk Riddlera. Właśnie w tym momencie Charles przyjmuje tożsamość Kite Mana (z charakterystycznym latawcem na plecach) i obiera sojusz z Jokerem.

Batman dołącza do Riddlera i wspólnie ścierają się z armią Jokera. Ostatnim na polu bitwy jest Kite Man zdradzający kryjówkę szefa. Jest to oczywiście pułapka. Sojusznicy Riddlera docierają do kryjówki Jokera. W tym momencie uaktywnione zostają latawce Kite Manan mieszące się na plecach pionków Riddlera. Ci wylatują z kryjówki i zostają pochwyceni przez Pennywortha. Riddler po porażce przyznaje się, że celowo przyczynił się do narodzin Kite Mana. Miała to być część nieudanego planu rozśmieszenia Jokera. Całość została przedstawiona w komiksie “Wojna Żartów z Zagadkami“.

Umiejętności Kite Mana

Kite Man posiada latawiec dużych rozmiarów umożliwiający przemieszczanie się w przestworzach. Dodatkowo Charles posiada różne typy latawców wyposażonych w dodatkowe gadżety np. gaz łzawiący.