CMON zapowiedziało grę planszową „DC Heroes United”

„DC Heroes United” to kooperacyjna gra karciana, gdzie strategiczna współpraca między uczestnikami jest kluczowa. Gry z linii „United” wyróżniają się dynamiczną rozgrywką, dostosowaną do grup od 1 do 5 graczy. W grze każdy uczestnik dysponuje indywidualną talią kart i zestawem unikatowych umiejętności, które mogą być efektywnie łączone z talentami innych graczy, co stanowi istotę strategii gry.

W grze będziemy mieli okazję kierować postaciami takimi jak Batman, Superman, czy Wonder Woman. Napotkamy na przeciwników, w tym Jokera i Harley Quinn. Naszym zadaniem będzie zbudowanie zespołu superbohaterów i realizacja celów, które przybliżą nas do pokonania złoczyńców.

Kampania rozpoczyna się w lipcu na platformie Gamefound. Osoby wspierające projekt mogą spodziewać się dodatkowych bonusów, w tym monety należącej do Two Face’a!

W Polsce dostępna jest gra będąca odpowiednikiem Marvela, którą miałem okazję recenzować w ramach współpracy (całkiem przyjemna gra, ładnie wykonana). Warto zapoznać się z tą grą, zanim zdecydujecie się zainwestować w wersję DC.

źródło informacji: Planszowe Newsy