„Superman #17” i „Wonder Woman #12” (Kolejny tydzień „Absolute Power”)

Minął kolejny tydzień „Absolute Power”. Nowe tie-iny z zeszłego tygodnia dostarczyły sporo emocji, choć z pewnymi zastrzeżeniami.

Wrażenia z komiksów

W minionym tygodniu ukazały się dwa tie-iny, które różnią się pod względem klimatu. „Superman #17” zaoferował dynamiczną przygodę w świecie magii, gdzie bohaterowie musieli sprostać wielu wyzwaniom, zanim dotarli do kluczowego momentu, który może mieć duży wpływ na przyszłość DC – powrót piekielnej postaci, która może próbować się odkuć po porażce z „Titans”. Komiks był dobrze zbalansowany pod względem tempa akcji, współpracy Supermana z Zatanną, oraz wprowadzenia emocjonalnego ładunku w ukazaniu świata magii (Superman świetnie pouczył niektórych bohaterów).

Mieszane uczucia budzi jednak tie-in z udziałem Amazonki i Damiana. Z jednej strony, dostaliśmy uroczy komiks ukazujący nieoczywistą chemię między Damianem a Dianą, gdzie różnice charakterów bohaterów i metod przesłuchań zostały umiejętnie wykorzystane, aby ujawnić ich emocje i wewnętrzne konflikty np. ustosunkowanie Damiana wobec oczekiwań i porównań do ojca. Z drugiej strony, fabuła tego komiksu wydaje się przeciągnięta, a jego przebieg niewiele wnosi do głównego wydarzenia – całą tę akcję można by podsumować w kilku zdaniach w innym komiksie, właściwie nic się nie działo (przeszłoby to w regularnej serii, niekoniecznie jako część eventu).

Streszczenie „Superman #17”

Superman i Zatanna docierają do kwatery Mrocznej Ligi Sprawiedliwości, gdzie znajdują przejście strzeżone przez Swamp Thinga. Przechodzą przez nie, aby zdobyć artefakt, który przenosi ich do Baru Zapomnienia w poszukiwaniu mapy Mordu. Ich poszukiwania zakłócają żołnierze Waller, którzy niszczą Swamp Thinga, ale bohaterom udaje się zdobyć artefakt i dotrzeć do baru. Tam wdają się w bójkę z innymi użytkownikami magii, po czym Superman krytykuje ich za brak pomocy w walce z Waller. Po bójce znajdują mapę, która jednak znajduje się w posiadaniu Nerona, a ten nie odda jej tak łatwo.

Streszczenie „Wonder Woman #12”

Diana i Damian przesłuchują Boomeranga, próbując zdobyć informacje na temat położenia więzienia superbohaterów kontrolowanego przez Waller. Boomerang nie chce zdradzić niczego, mimo różnych metod, od groźby wrzucenia do oceanu pełnego rekinów, po sentymentalną rozmowę z synem, który krytykuje jego działania. Niezadowalające rezultaty i różne podejścia do przesłuchania prowadzą do kłótni między Wonder Woman a Robinem, jednak ostatecznie Boomerang przypadkowo zdradza, czego szukają.