Scott Snyder

Co ma wspólnego Batman i  Iron Man: Noir?
Scott Snyder – oto odpowiedź.

Urodzony w 1 stycznia 1976 roku w Nowym Jorku, Scott, już od najmłodszych lat interesował się historiami. Trochę innymi niż swoi rówieśnicy, bo kto w wieku 9 lat czyta powieści Stephena Kinga?

Po ukończeniu “creative writing” na Uniwersytecie Brown w 1998 roku, Scott rozpoczął pracę dla Walt Disney World. Wyobrażacie sobie Myszkę Miki w jego wykonaniu?

Jego przygoda z komiksem rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy nawiązał współpracę z Marvelem. Odpowiadał m.in. za historię Human Torch z okazji 70 urodzin Marvela, czy cztery mini-serie Iron Man: Noir (kwiecień 2010).

Kolejnym etapem jego pracy była współpraca dla DC Comics, którą rozpoczął w styczniu 2011 roku. To tutaj spod jego pióra powstały historie  Batmana i Swamp Thing wchodzące w skład The New 52. To on rozwijał historię Szpona z Trybunału sów. Od czerwca 2013 roku zaczęła ukazywać się kolejna jego seria: Superman Unchained.

Scott Snyder uznawany jest za jednego z najważniejszych obecnie scenarzystów komiksowych. Jego emocjonalne historie są unikalne a jego styl rozpoznawalny.