Zoom (Hunter Zolomon)

Hunter Zolomon zadebiutował w komiksie „The Flash: Secret Files & Origins #3” z 2001 roku. Twórcami postaci są Geoff Johns i Scott Kolins.

Kim jest Hunter Zolomon?

Hunter Zolomon, który miał trudne dzieciństwo, dowiedział się, że jego ojciec jest seryjnym mordercą. To wydarzenie skłoniło go do studiowania kryminologii i psychologii. Po dołączeniu do FBI, gdzie pracował razem ze swoją przyszłą żoną Ashley, nieumyślnie przyczynił się do śmierci teścia, co doprowadziło do jego zwolnienia i rozwodu. Przeniósł się do Keystone City, gdzie został profilerem i zaprzyjaźnił się z Flashem. Po paraliżującym ataku Grodda, Hunter próbował użyć kosmicznej bieżni w Flash Museum, aby zmienić swoje życie, ale w wyniku eksplozji zyskał superszybkość. Stał się superzłoczyńcą „Zoom”, usiłując nauczyć Flasha radzenia sobie z tragedią, co doprowadziło do tragedii dla Wally’ego Westa i śmierci jego nienarodzonych dzieci. Zoom został wprowadzony w stan śpiączki, w której przeżywał śmierć teścia, a jego żona próbowała się z nim skontaktować po swoim wypadku samochodowym.

Współczesne przygody Zooma

Po śmierci Eobarda Thawne’a w 25 wieku przez Iris West, Hunter Zolomon, ukrywając się jako Sędzia, wysyła Renegatów, aby aresztowali Iris. Zolomon uważa, że najlepszym sposobem na ulepszenie Flashów jest wprowadzenie ich w wojnę pełną tragedii. Współpracuje z Thawnem, manipulując Renegatami, ale ich drogi się rozchodzą. Po „śmierci” Thawne’a, Zolomon, jako Zoom, próbuje wywołać wojnę między Flashami, wykorzystując Wally’ego Westa i Barry’ego Allena. Konflikt między Flashami narusza Speed Force, co pozwala Zolomonowi zyskać nowe moce, lecz zostaje zagubiony po zerwaniu Speed Force.

Jako jedyny Speedster zdolny do wielowymiarowych podróży, Zolomon terroryzuje różne wymiary i Gorilla City. Po zyskaniu nowych mocy z Cichej Siły, Zolomon, jako nowa, wszechwiedząca istota, zamierza zabić Black Flash. Barry Allen odkrywa, że Eobard Thawne odegrał rolę w tragedii Zolomona i przekazuje mu tę wiedzę. Zrozpaczony Zolomon zwalnia, a Barry i Wally West muszą naprawić barierę Speed Force. Zolomon, czując winę za tragedie, jakie spowodował, poświęca się, by naprawić barierę i umiera jako bohater, prosząc Barry’ego, by powiedział Wally West, że chciałby pozostać przyjaciółmi. Black Flash również zostaje zesłany do Forever Force.

Moce Huntera Zolomona

Zoom posiada unikalną moc manipulacji czasem, która pozwala mu wydawać się, że porusza się z superszybkością poprzez spowalnianie czasu wokół siebie. Nie korzysta on z Speed Force, jak inni speedsterzy w uniwersum DC, lecz jego zdolności pozwalają mu na podróżowanie w czasie i szybką regenerację.