Terra

Terra została stworzona przez Marv’a Wolfman’a i George’a Pérez’a, zadebiutowała w „New Teen Titan # 26” w grudniu 1982. Terra została stworzona z już przesądzonym losem, współtwórca postaci George Pérez przyznał, że Tara od samego początku miała być zdrajcą i zginąć na końcu historii.

Historia Terry

Tara Markov urodziła się jako nieślubne dziecko króla Markovii i przyrodnia siostra Brion’a Markov’a (znanego również jako Geo-Force). W Markovii przebywała pod opieką dr. Helgi Jace, dzięki której eksperymentom Tara otrzymała swoje moce do kontrolowania wszystkich form materii ziemskiej. W przeciwieństwie do swojego bardziej bohaterskiego brata, Geo-Force, Terra miała głęboko zakorzenione problemy psychologiczne, wierząc że z ich mocami powinni rządzić Ziemią, a nie pomagać słabym masom. Ze względu na to przekonanie Terra została najemniczką, wykonując brudną robotę dla innych. Godnym uwagi klientem był Deathstroke, którego Tara poznała mając piętnaście lat, i z którym była w związku.

Wstąpiła do Teen Titans jako szpieg Deathstorke’a, dostarczając mu informacji, dzięki którym ten mógł porwać młodych bohaterów. Tytani byli przetrzymywani przez zleceniodawców Deathstroke’a, H.I.V.E. Nightwing razem z synem Deathstroke’a, Jerycho, włamali się do siedziby H.I.V.E., by uwolnić Tytanów, ale zostali pojmani. Jerycho używając swoich mocy opętał ojca i uwolnił nastoletnich bohaterów. Terra nie wiedząc o mocach Jerycho myślała, że Deathstorke się od niej odwrócił przez co wpadła w szał. Beast Boy chcąc ją powstrzymać zmienił się w muchę i próbował ją rozproszyć, co skierowało Tarę do urwiska. Spadając pociągnęła ze sobą cała siedzibę H.I.V.E. Pomimo odkrycia jej prawdziwych intencji, jej pomnik stanął w sali pamięci w Wieży Tytanów.

W 2011 roku DC Comics przeprowadziło reboot w postaci New 52. Genezy niektórych bohaterów uległy zmianie. Jednym z tych bohaterów była Terra.

W New 52 poznajemy blond bohaterkę panującą nad ziemią imieniem Tara/Terra, która jest częścią drużyny Caitlin Fairchild, Ravagers, do której należał też Beast Boy, Thunder i Lightning oraz nowa postać Ridge. Nie jest zaskoczeniem, że Terra i Beast Boy stworzyli między sobą silną więź przebywając jeszcze w Kolonii. byli więzieni przez istotę znaną jako Harvest. Poddawani byli torturom, jak i zmuszani do walki między sobą. Terra i Beast Boy uciekli i ukrywali się w jaskini do czasu, kiedy Beast nie zaczął mieć wizji pozostałych Ravagers’ów pokrytych krwią. Później okazało się, że za wizje odpowiedzialny jest Brat Krwiak chcący użyć Garfield’a jako klucza, dzięki jego połączeniu z Czerwienią. Garfield przekonał Terrę, żeby pomogła pozostałym Ravagers’om, którzy zostali schwytani przez Brata Krwiaka. Chciał ich zbowiem łożyć w ofierze. Ostatecznie jednak udało im się pokonać Krwiaka.
Później trafili do podziemnego ośrodka naukowo-technicznego, gdzie byli przygotowani do walki z organizacją N.O.W.H.E.R.E. Tym czasem Harvest napuścił na nich Rose Willson i Warblade’a, żeby ponownie ich schwytali. Po namiętnym pocałunku Tara i Garfield zaczęli być w związku, co jednak nie trwało długo. Po nieudanych próbach Rose i Warblade’a, Harvest wysłał Deathstroke’a, aby zabił Ravagaers’ów przy pomocy broni zwaną „ostrzem abeo”. Kiedy Deathstroke obrał za cel już rannego Beast Boya, Terra usiłowała go powstrzymać, ale szybko została spalona przez Deathstroke’a. Wprowadziło to Garfield’a w szał. Nie udało mu się jednak pokonać Slade’a. Po walce z Beast Boy’em Slade dobił Fairchild i Rose kończąc zlecenie. Później jednak okazało się, że ostrze Deathstroke’a było narzędziem teleportującym do Kolonii, jako część umowy Harvest oddał Terrę i Rose Slade’owi.

Moce Terry

• Geokineza – Terra może kontrolować i manipulować wszystkie rodzaje ziemskich materiałów. Terra nie ma ograniczeń w kontrolowaniu mocy. Tworzyła lekkie wstrząsy, mocne trzęsienia ziemi, a nawet wulkany. Potrafi kontrolować ziemię nawet nie przebywając z nią w fizycznym kontakcie, choć gdy stoi na jej powierzchni, jej moce są silniejsze. Granice jej mocy nie są znane.

• Latanie – Terra często używa swojej mocy do oderwania kawałka ziemi i używa jej do latania dzięki swojej sile woli.