Agamemno

Agamemno zadebiutował w “Silver Age #1” z 2000 roku.

Historia Agamemno

Agamemno narodził się wraz z początkiem wszechświata tzw. podczas Wielkiego Wybuchu. Jest formą życia, która opanowała kosmiczną moc. Imponował mu ogrom kosmosu. Zachęciło go to do kontroli nad wszystkimi formami życia. Jedna przeszkoda stała na realizacji tego celu. Był nim ojciec bohatera, który osobiście chciał sprawować władzę nad wszechświatem.

Zniechęcony Agamemno nie zrezygnował jednak ze swojego celu. Odkrył, że we wszechświecie istnieją 3 obiekty, które połączone stanowią zabójcza broń zdolną zgładzić jego ojca. W tym celu udał się na ziemię, żeby przejąć kontrolę nad ziemskimi superbohaterami oraz ich wrogami, a następnie wykorzystać ich podczas poszukiwań.

Członkowie JLA przejrzeli plan Agamemno. Wspólnie udaremnili plany kosmicznego wroga, co skłoniło go do odwrotu. Agamemno zrezygnował z poszukiwań wspomnianych obiektów. Powrócił do kosmosu, żeby rozpocząć opracowywanie nowego planu, który przybliży go do władzy nad wszystkimi formami życia.

Moce Agamemno

Agamemno posiadał zdolność pobierania energii z martwych obiektów. Potrafił nie tylko pobierać energię z obiektów, ale i przywracać je do życia. Kolejną przerażającą mocą była zdolność do zamian ciał pomiędzy dwoma osobami.