Power Girl (Karen Starr)

Power Girl zadebiutowała w komiksie „All Star Comics #58” z 1976 roku. Twórcami postaci są Gerry Conway, Ric Estrada i Wally Wood.

Kim jest Power Girl?

Kara, znana jako Power Girl, zostaje wysłana z Kryptonu na Ziemię w statku kosmicznym, docierając kilkadziesiąt lat po swoim kuzynie Kal-L (Superman). Podczas podróży, jej statek, Symbioship, utrzymuje ją w bezruchu, zapewniając edukację i doświadczenia życiowe w formie wirtualnej rzeczywistości. Po przybyciu na Ziemię, okazuje się, że ma około 18-20 lat. W Showcase #97 Kara ponownie zanurza się w wirtualnym świecie Kandor, gdzie wychodzi za mąż i rodzi dziecko. Zostaje uwolniona przez reportera Andrew Vinsona i unieszkodliwia statek. Jej istnienie jako Power Girl staje się publicznie znane, a pomoc w adaptacji do prawdziwego życia zapewniają jej kuzyn Clark i jego żona Lois Lane. Pierwsza przygoda Power Girl obejmuje pomoc Justice Society w walce z katastrofami, a później dołącza do Super Squad.

Po Crisis on Infinite Earths, jej pochodzenie zostaje zmienione na potomka atlantydzkiego czarownika Ariona. Power Girl dołącza do Justice League, a następnie do Justice League Europe, gdzie doznaje poważnej kontuzji. Ostatecznie odzyskuje swoje moce i adoptuje kota. Podczas wydarzenia Zero Hour doświadcza mistycznej ciąży, ale jej syn szybko znika. Power Girl była także jednym z pierwszych agentów Oracle, ale ich współpraca kończy się katastrofą. Power Girl jest ważnym członkiem Justice Society i dowiaduje się, że jej atlantydzkie dziedzictwo to fikcja.

Współczesne przygody Power Girl

Power Girl jest uwięziona w międzywymiarowej pustce. Tanya Spears próbuje ją uwolnić, ale jej fizyczne ciało zostaje odłączone od maszyny przez Kid Flasha (Wallace West), przez co obie kobiety pozostają uwięzione. W „Doomsday Clock”, oryginalna Power Girl wraca do uniwersum po tym, jak Doktor Manhattan cofa zmiany wprowadzone na osi czasu New 52, które wymazały Justice Society i Legion Superbohaterów. Power Girl pojawia się w tle, rozmawiając z Blue Beetle.

Po Lazarus Planet Power Girl zyskuje nowe zdolności psychiczne i nawiązuje więź z Omenem, z którym otwiera doradczą usługę dla superbohaterów. W „Power Girl Special (2023)” próbuje ona przezwyciężyć syndrom oszusta i akceptuje miłość i rodzinę od rodziny Supermanów. Karen adoptuje Superkota Streaky’ego na prośbę Kary, ale traci swoje zdolności psychiczne podczas konfrontacji z Johnnym Sorrowem, zyskując w zamian zdolność „astralnego ciosu”.

Moce Power Girl

Power Girl posiada szereg supermocy podobnych do tych, które ma Superman. Jej zdolności obejmują nadludzką siłę, umiejętność latania, nieprzezwyciężoną wytrzymałość, super szybkość, nadzwyczajnie rozwinięty słuch, wizję rentgenowską oraz zdolność do emitowania potężnych promieni cieplnych z oczu. Dodatkowo posiada nadludzką wydolność i mrożący oddech.