Ignatius Ogilvy (Cesarski Pingwin)

Ignatius Ogilvy zadebiutował w „Detective Comics vol. 2 #13” z 2012r. Twórcami postaci są John Layman oraz Jason Fabok.

Kim jest Ignatius Ogilvy?

Dzieciństwo Ignatius jest zbliżone do Bruce’a z tą różnicą, że chłopiec nie wychowywał się w bogatej rodzinie. Ojciec Ignatiusa był przestępcą cechującym się niezwykła lojalnością. Ed wraz z małżonką został zamordowany przed teatrem. Morderstwo było konsekwencją gangsterskich negocjacji. Osierocony Ignatius dosyć szybko zaciągnął się w szeregi gangu Pingwina.

Gangsterkie początki Ignatiusa

Ogilvy był bardzo ambitnym rekrutem. Liczne sukcesy przyczyniły się, że bardzo szybko wędrował po szczeblach w górę, aż został prawą ręką Pingwina. Na swojej drodze kilkukrotnie spotkał Batmana. Pierwsze spotkanie miało miejsce na samym początku gangsterskiej kariery. Ignatius otrzymał wtedy ostrzeżenie z ust Batmana, którego rzecz jasna nie posłuchał. Do kolejnego spotkania doszło, kiedy Ignatius był już doświadczonym gangsterem. Batman rozbił cały gang, a Ignatiusa dosyć poważnie ranił wykorzystując batrangi, co pozostawiło bliznę na lewym ramieniu. Ignatius opowiedział Martinowi o swoich spotkaniach z Batmanem. Miało to miejsce podczas kradzieży danych z Gothamskiego banku. Ignatiusowi nie pasowała chęć Martina do zaimponowania Pingwinowi. Postanowił ukrócić jego żywot.

Imperium Pingwina

Lata ciężkiej pracy w końcu zaowocowały. Pingwin przekazał tymczasowo władzę nad gangsterskim światem Ignatiusowi podczas „Death of the Family”, kiedy to Pingwin pomógł Jokerowi w realizacji jego planu w Arkham Asylum. Ignatius bardzo szybko skorzystał z przekazanej mu władzy i rozpoczął krwawe rządy. Uwolniona Poison Ivy przez Ignatiusa była jedną z pierwszych, która poznała jego tytuł – „Cesarki Pingwin”.

Ignatius bardzo szybko pokazał rywalom swoją siłę i determinację. Natychmiast rozpoczął krwawą ścieżkę mordu, upodobniając zbrodnie do stylu fanatyków lub szaleńców. Możemy przypuszczać, że miało to na celu zwrócenie większej uwagi Batmana. Nadzieje zanegowała Ms. Finch, która stwierdziła, że Batmana bardziej niepokoją uliczni przestępcy.

Pozycja Cesarskiego Pingwina umocniła się na tyle, że został głową przestępczego świata w Gotham. Swoją pozycję umocnił rozprowadzając serum Man-Bata po Gotham. W tym celu wykorzystał Victor Zsasz, który okaleczał mieszkańców Gotham sztyletem nasiąkniętym serum. Rozpowszechnianie serum doprowadziło do powstania dużej ilości kreatur nocy. Sytuacja nie trwała długo. Twórca serum posiadał również lekarstwo, które szybko zostało rozprowadzone po Gotham przywracając mieszkańców do ich dawnej postaci. Lekarstwo zażył również Ignatius, który rozbudował jego recepturę o składniki jadu Bane’a, serum Man-Bata oraz specyfiki Poison Ivy. Zażyty płyn uczynił z Ignatiusa bestię mogącą stawić czoło Batmanowi. W tej postaci Ignatius stoczył dwa pojedynki z Batmanem. Pierwszy został wygrany przez Cesarskiego Pingwina. Bruce został jednak w porę uratowany osobiście przez Pingwina. Kolejne starcie z Ignatiusem zostało wygrane przez Batmana. Ogilvy został pozbawiony swoich mocy, a następnie zesłany do Blackgate, gdzie ogłosił się Cesarzem Blackgate.

Wydarzenia podczas Forever Evil

Po raz ostatni spotykamy Ignatiusa podczas „Forever Evil”. Ignatius wraz z pozostałymi więźniami uciekają z Blackgate i dołączają do drużyny Bane’a. Armia Bane’a staje do walki z więźniami z Arkham Asylum. Ignatiusowi udaje się powstrzymać Clayface’a. Następnie dochodzi do jego potyczki z Poison Ivy. Starcie jest nierozstrzygnięte, ponieważ Bane obezwładnia Ignatiusa, a następnie zanosi go do Pingwinga.

Umiejętności Ignatiusa

Na początku swojej kariery Ignatius Ogilvy był wyłącznie świetnym i ambitnym gangsterem, który bardzo szybko zdobył imperium Pingwina. Wielokrotnie wykazywał się zmysłem strategicznym. Po wydarzeniach z komiksu „Imperium Pingwina” Ignatius nabył nadludzką siłę, szybko, wytrzymałość oraz zwinność. Modyfikacji uległo również ciało Ignatiusa zmieniając kolor skóry.