Larry Trainor (Negative Man)

Larry Trainor, znany jako Negative Man, zadebiutował w „My Greates Adventure #80” w 1963r. Twórcami postaci są Bob Haney, Arnold Drake i Bruno Premiani.

Historia Negative Mana

Larry Trainor określa samego siebie jako ofiarę, podobnie jak jego specjalne moce. Swój dar nie postrzega jako cud, tylko jako utrapienie, którego od samego początku nie idzie mu w parze z jego planem na życie. Wszystko zaczęło się od jego prosperującej kariery pilota testującego maszyny lotnicze. Podczas ostatniego z testów trafił na radioaktywne pole, które uszkodziło zarówno pojazd, jak i ciało Larry’ego. Kontakt z radioaktywnością wypełnił ciało Larry’ego dziwnymi mocami. Larry jest w stanie uwolnić ze swojego ciała negatywną energię określaną jako Negative Spirit. Byt egzystuje jako mroczny cień otoczony jasną poświata, który ma własną wolną wolę (oczywiście po uwolnieniu z ciała Larry’ego). Negative Spriti potrafi latać, przenikać przez twarde materie itp. Podczas odłączenia Negative Spirit od hostującego ciała, Larry jest bardzo osłabiony, często wręcz nieprzytomny. Jak udowodniła serialowa produkcja Doom Patrol, Larry nie jest świadom, co robił Negative Spirit podczas odłączenia od hosta.

Larry uchodzi za jednego z założycieli grupy Doom Patrol. Warto dodać, że w pewnym momencie cała grupa została uśmiercona. Jednym z członków, który przeżył, był Larry. Fakt ten jednak nie został wytłumaczony, a ujawniony po kilku latach od zdarzenia.

Run Granta Morrisona

Pisarz puścił wodze fantazji podczas kreacji Negative Mana w swoim runie. Doszło do alchemicznego ślubu, który połączył ciało Larry’ego z opiekującą się go pielęgniarką. Dodając do tego ducha mamy aż 3 byty w jednym ciele. Osobowość Larry’ego przeszła ogromną zmianę. Od tego momentu prosił aby nazywać go Rebis.

Dalsze losy Negative Man

Doom Patrol powróciło na karty komiksu za sprawą serii „New52”. Ich epizod był jednak krótki, bowiem mieli za zadanie odebrać pierścień mocy Jessicy Cruz. Misja jednak nie powiodła się po ich myśli.

Dalsze przygody Negative Mana i paczki śledzimy w serii ukazującej się w ramach „Young Animal”. Robotman wraz z Larry’m udają się do tzw. Negative Space, gdzie odbywa się proces nad Negative Spiritem Larry’ego. Sąd postanawia stale odłączyć Negative Spirita od jego posiadacza. Głos w sprawie zabiera Robotmana, który przekonuje sąd, aby decyzję pozostawić Larry’emu. Ten decyduje się na kontynuowanie swojego życia jak dotychczas, czyli pozostawienia Negative Spirita w sobie. Sąd akceptuje decyzję Larry’ego, lekko modyfikując dotychczasowe umiejętności. Od teraz, kiedy Negative Spirit przebywa z dala od hostującego ciała, Larry może w sposób „normalny” doświadczać ludzkiego życia.

Moce Negative Man

W ciele Larry’ego egzystuje osobny byt nazywany Negative Man. Uwolniony byt potrafi przemieszczać się na znaczne odległości. Byt potrafi latać, przechodzić przez przedmioty itp. Przez większość swojego życia Larry był bardzo osłabiony na czas uwolnienia bytu, często nieprzytomny z osłabienia. Współcześniejsze komiksy wprowadziły zmiany, że Larry potrafi normalniej funkcjonować na ten czas, a Negative Spirit pozostawać uwolniony na dłużej niż 60s.