Serial “Harley Quinn”

Harley Quinn czyli kolejna produkcja serialowa platformy streamingowej DC Universe. Animowana produkcja z 2019r opowiada o solowych przygodach Harlay Quinn. Serial liczy 2 pełne 13-odcinkowe sezony. Produkcja dostępna wyłącznie jest na platformie DC Universe, co oznacza brak możliwości legalnego sięgnięcia korzystając z platform typu HBO GO czy Netflix.

Harley Quinn – Sezon 1

Główna bohaterka postanawia zerwać z toksyczną przeszłością. Rozstaje się z Jokerem. Decyzja sprawia, że momentalnie traci dotychczasową “popularność”. Quinn jest nikim, chyba że mówimy o smakowitym kąsku dla wrogów. Harley chce zaistnieć w świecie przestępczym Gotham. Celem Quinn jest nie tylko zaistnienie w Gotham ale załatania ran po nieszczęśliwej miłości. W tym celu postanawia nabałaganić w Gotham aż otrzyma zaproszenie do Legionu Zła prowadzonego przez Luthora.

Produkcja od pierwszego odcinka nie koncentruje się wyłącznie na głównej bohatera. Harley wspierana jest przez własny gang, w którym pojawiają się ikoniczne postacie jak Poison Ivy, King Shark czy Clayface. Harley nawiązuje blisko relację z Ivy. Nie jest to romantyczna relacja. Możemy określić je jako przyjaciółki, gdzie Ivy pełni rolę przysłowiowego sumienia dla tej pierwszej.

Serial jest pełen akcji oraz czarnego humoru. Nie będziecie przy nim się nudzić. Producenci zdecydowali się na nieco oderwaną historię od kanonu, co potwierdzają kreacje postaci m.in. gang Harley, zdesperowany Jim Gordon wielbiący się w tandetnych żarcikach czy znajomość Ivy z Kite Manem.

Produkcja nie jest skierowana dla młodego widza. Serial przepełniony jest wulgarnym językiem czy drastycznymi scenami przelewania krwi.

Harley Quinn – Sezon 2

Gotham tonie w ruinie po wydarzeniach z finału 1 sezonu. Świat pozostawia Gotham samo w sobie. Mieścinę opuszcza również Batman. Miasto pozostawione bez obrońców zostaje podzielone pomiędzy głównymi gangsterami. Od teraz istnieją wydzielone sfery pod Riddlera, Mr. Freeze, Pingwina czy Bane’a.

Harley Quinn wybudza się ze śpiączki. Powrót po kilku miesiącach nieprzytomności przyprawia bohaterkę o mdłości. Postanawia zbudować swoje imperium odbierając terytoria od nemezisów Batmana. Na pierwszy cel obiera Riddlera.

2 sezon jest skokiem milowym w miłosnej relacji pomiędzy Ivy a Kite-Manem. Gangster latawiec wiedzie z Bluszczem miłosne, choć zwarione życie. W końcu postanawia oświadczyć się jej. W tym celu zakrada się do muzeum wraz z Quinn, Ivy i Catwoman. Głównym celem jest zdobycie broni Firefly do stopienia murów w okół terytorium Mr Freeze. Kite-Man jednak wykorzystuje okazję, aby zdobyć wymarzony (tylko w jego głowie) pierścionek zaręczynowy dla swojej damy.

Sezon jest w trakcie emisji…