Urodzinowy chłopiec (The Birthday Boy)

Urodzinowy chłopiec (The Birthday Boy) zadebiutował w “Batman: Earth One” z 2012r. Twórcami postaci są Geoff Johns oraz Gary Frank.

Kim jest Urodzinowy chłopiec?

Pod kryminalnym pseudonimem kryje się Ray Salinger, seryjny morderca nastoletnich dziewczynek. Pierwszą ofiarą Salingera była 15-letnia Amanda grant. Ofiara stała się obsesją mordercy. Od tego czasu zaczął porywać dziewczynki w podobnym wieku. Porwane były przetrzymywane w mieszkaniu Arkham. Ofiary nie były torturowane przez Salingera. Oprawca przetrzymywał dziewczyny wbrew ich woli oraz karmił je tortem urodzinowym każdorazowo składając im życzenia. Ofiary nie były długo przetrzymywane. Kończyły swój żywot po złożeniu życzeń

Urodzinowy chłopiec jest jednym z pierwszym przeciwników, z który zmierzył się Batman na Ziemi-1. Nie była to bezpośrednia sprawa. Salinger został najęty przez do zabicia Jacoba Wavera. Nagrodą za morderstwo była córka Gordona. Porwanie Barbary zwróciło uwagę początkującego Batmana i posterunkowego. Barbarze udało się opóźnić swój wyrok. Szamotanina była wystarczająca, aby na czas zdążyli Gordon z Wayne’m.

Salinger został powstrzymany. Podczas inspekcji jego kryjówki okazało się, że w piwnicy były przetrzymywane ciała ofiar Urodzinowego chłopca. Widok kilkudziesięciu martwych nastolatek wstrząsnął Bullockiem. Wstrząs przyczynił się do upadku wierzeń Bullocka, który popadł w alkoholizm.

Umiejętności Urodzinowego chłopca

Niesamowita siła fizyczna wynikająca z budowy Salingera jest jego jedyną “specjalnością”