Ratcatcher

Otis Flannegan znany jako Ratcatcher zadebiutował w „Detective Comics #585” z 1988r. Twórcami postaci są Alan Grant, John Wagner i Norm Breyfogle.

Kim jest Ratcatcher?

Otis pracował w Gotham jako spec od łapania szczurów nim stał się przeciwnikiem Batmana. Twierdził, że jest w stanie wytresować szczury, tak żeby spełniały jego rozkazy. Nie zdążył tego udowodnić nim trafił do więzienia. Wdał się w uliczną bójkę, podczas której zadźgał drugą osobę. W więzieniu spędził około 10 lat. Po tym okresie wyszedł z Blackgate za dobre sprawowanie. Zaczął swoją karierę przestępczą w Gotham. Porwał policjantów odpowiedzialnych za jego złapanie. Przetrzymywał ich przez 5 lat w swojej kryjówce mieszczącej się w kanałach Gotham. Przez ten okres czasu torturował ich wykorzystując w tym celu armię wytresowanych szczurów.

Jednemu z torturowanych policjantów udało się uciec. Nie miał jednak szczęścia. Podążała za nim armia szczurów, która dorwała biedaka, kiedy dotarł do włazu wyjściowego. Ciało funkcjonariusza zostało odnalezione przez Batmana. Mroczny Rycerz podążał śladami aż dotarł do kryjówki Ratcatchera. Otis przegrał starcie z Nietoperzem i ponownie trafił zza kraty.

Ratchatcher uciekł z więzienia. W tym celu skonstruował drewniany flet wytwarzający odpowiednią częstotliwość do kontrolowania szczurów. Z pomocą gryzoni pomógł Bane’owi w organizacji ucieczki z Blackgate. Szczury były świetnymi posłańcami wiadomości czy przemycania przyrządów. Otis nie nacieszył się długo wolnością. Jego plany zostały przekreślone przez Graysona, która w tym czasie funkcjonował jako Batman.

Słuch o Otisie zaginął na wiele lat. Ponownie spotkaliśmy go podczas”Infinite Criris”. Okazało się, że losy przestępcy nie potoczyły się najlepiej. Chroniły go wytresowane zwierzęta oraz bezdomni. Został jednak namierzony funkcjonariuszy policji. To nie on stał się jego kostuchą. W gronie bezdomnych ukrywał się OMAC, który ocenił Ratchatchera jako zagrożenie i pozbył się go.

Ratchatcher powrócił do żywych za sprawą New52. Wszystko dzięki „Batman Eternal”. Otis był częścią większego planu zachwiania równowagą w Gotham. Tyle.

Umiejętności Ratchatchera

Ratchatcher potrafi kontrolować zwierzęta, konkretniej szczury. Z biegiem czasu stworzył drewniany flet ułatwiający mu kontrolę gryzoni. W ekwipunku Otisa znajdziemy gazowy pistolet oraz maskę gazową