Weasel

John Monroe znany jako Weasel zadebiutował w “The Fury of Firestorm #35” z 1985r. Twórcami postaci są Gerry Conway oraz Rafael Kayanan.

Kim jest Weasel?

Johna Monroe’a poznajemy za jego studenckiego życia. W latach 60-siątych uczęszczał na uniwersytet w Stanford. Miał kiepskie relacje z rówieśnikami. Koledzy i koleżanki z wykładów traktowali Johna z wyższością, ubliżając mu na każdym możliwym kroku. Przezywali go od Łasicy (org. Weasel), co wpłynęło na psychikę Johna.

Po mało sympatycznym okresie jakim były studia, ułożył sobie życia. Zatrudnił się na uczelni Vandemeer w Pittsburgu. Podobnie postąpiło kilkoro znajomych Johna z okresu studenckiego. John bał się, że znajomi zagrożą jego pracy. Postanowił pozbyć się ich. Przybrał kostium łasicy i wpadł w morderczy szał zabijając trójkę z nich.

Na tej samej uczelni, gdzie nauczył John, zatrudnił się Martin Stein. John postanowił pozbyć się również Steina. Podjął dwie próby, z czego druga prawie się udała. Plany Weasela zostały pokrzyżowane przez ofiarę, który przemienił się w Firestorma i zdemaskował napastnika. John trafił do więzienia, a stamtąd został zrekrutowany do Suicide Squad.

Weasel wziął udział w misji ratowniczej Hawka. Był w kiepskich relacja z Thinkerem, któremu chciał poderżnąć gardło. Thinker przeżył, lecz misja zaczęła się komplikować. Sprawę w swoje ręce wziął Rick Flag. Skorzystał z hełmu Thinkera. Nie był zbyt doświadczony w obsłudze hełmu. Okazję wykorzystał hełm Thinkera podsyłając Rickowi zwodzące myśli zamordowania Weasela. Jak możecie się domyśleć – John zginął.

Zastanawiacie się do dalej z łasicą? Jego zwłoki widoczne były w Hali Sprawiedliwości podczas “Blackest Night”. Weasel został wskrzeszony za pomocą czarnego pierścienia mocy. Zło zostało pokonane, a martwi wrócili do swojego stanu sprzed eventu.

Weasel a New52

Weasela ponownie spotykamy za czasów New52. Scenarzyści zmienili podejście do Johna zmieniając jego formę w bardziej zwierzęcą. Po raz “pierwszy” spotykają go Trevor oraz Killer Frost, kiedy w Forever Evil poszukiwali Cheetah. Killer Frost zamroziła Weasela i zaczęła z niego żartować, po czym go przeprosiła.

Umiejętności Weasela

John wykazuje się zwinnością nieco ponad przeciętną. Świetnie walczy wręcz, a jego kostium wyposażony jest w ostre pazury. Zwierzęca forma Weasela (wprowadzona w New52) charakteryzuje się większą szybkością, zwinnością, siła czy wytrzymałością w porównaniu z poprzednią wersją.