TDK / Arm-Fall-Off-Boy

Arm-Fall-Off-Boy zadebiutował w „Secret Origins vol. 2 #46” z 1989r. Twórcami postaci są Gerard Jones oraz Curt Swan.

Kim jest TDK / Arm-Fall-Of-Boy?

„The Suicide Squad” James Gunna bazuje na wielu mniej popularnych przestępcach z różnych epok DC. Jednym z nich jest TDK, który stanowi dla wielu fanów zagadkę. Dlaczego? Zwyczajnie brakuje postaci w komiksach działającej pod tym skrótem. Rozwinięcie skrótu oraz wizualny obraz filmowego przestępcy podpowiadają nam, że filmowy złoczyńca jest inspirowany dość specyficzną postać działającą w komiksach pod pseudonimem „Arm-Fall-Off-Boy”.

Arm-Fall-Off-Boy posiada oryginalną umiejętność wyróżniającą go z tłumu. Potrafi odłączyć dowolną część swojego ciała, która może posłużyć mu jako broń obuchowa… Mężczyzna twierdzi, że nabył te iście specyficzną umiejętność poprzez styczność z antygrawitacyjnym metalem o nazwie „Element 152”. Arm-Fall-Off-Boy kandydował do Legion of Super-Heroes. Jego kandydatura nie została pozytywnie rozpatrzona.

Zmiany pod evencie „Zero Hour”

Po wspomnianym evencie ujawnione zostało, że pod pseudonimem działa Floyd Belkin, który ponownie kandydował do Legion of Super-Heroes. Tym razem Floyd doszedł do finałowego etapu rekrutacji. Pod wpływem stresu dosłownie się rozsypał, co przekreśliło jego szanse na obecność w drużynie.

Skąd fascynacja Legionem u Floyda? Odpowiedź kryje się w serii „Legion of Suepr-Heroes in the 31th Century” liczącej 20 numerów. Floyd od małego marzył, żeby dołączyć do Legionu i spotkać Phantom Girl. Udało mu się spotkać Legion i ocalić ich tyłki przed Starfinger. Legion w ramach wdzięczności pochwalił Floyd i dali mu możliwość przymierzenia jednego z ich pierścieni, żeby przez moment poczuł się jak pełnoprawny członek smakujący tymczasowej umiejętności latania. Floyd tak się podekscytował, że z emocji odpięło mu się ramie, do dłoni którego przypięty był pierścień. Ramię Floyda wesoło odleciało z pierścieniem. Wydarzenie nie zniechęciło go, żeby w przyszłości starać się dołączyć do grupy bohaterów.

Umiejętności Floyda

Floyd potrafi odłączać swoje części ciała i wykorzystywać je w walce.