Tim Fox (Batman z Future State)

Tim Fox zadebiutował w „Batman #313” z 1979 roku. Twórcami postaci są Len Wein oraz Irv Novick

Wczesne losy Tim Foxa

Tim Fox nie jest popularną postacią. Przed „Future State” na palcach jednak ręki mogliśmy wyliczyć jego komiksowe udziały. Więcej na temat przeszłości, zanim został Batmanem z alternatywnej przyszłości, dowiadujemy się z cyfrowej serii „The Next Batman: Second Son”. Pierwszy numer serii ukazał się w sprzedaży lutym 2021 roku.

Syn Luciusa nie był obecny przed długi czas w Gotham. Pracował jako szpieg, bądź komandos do zadań specjalnych, w Wietnamie. Jedną ze znanych nam misji była kradzież danych z komputera niejakiego Tylera Arkadine’a. Zabezpieczenia willi nie stanowiły dla Tima większego wyzwania. Łatwo przeniknął do biura miliardera, dzięki rozwiniętej akrobatyce. Na Tima czekała zasadzka. Dane zostały wcześniej usunięte, a w biurze czaili się najemcy. Fox szybko zawinął się z willi i wrócił na domowe salony. Tam czekał na niego Grifter. Gość z Gotham przyjechał do Wietnamu, żeby sprowadzić syna marnotrawnego do domu.

Grifter spełnił swoje zlecenie. Tim wrócił do Gotham. Nie czekał go ciepłe przywitanie w domu. Matka pała do niego nienawiścią, udając, że wszystko jest ok. Brat ma w poważaniu obecność Tima, ojciec stara się unikać chłopaka. Jedyną otwartą osobą jest jego siostra, która łatwo zostaje urażona.

Tim Fox jako Batman

Tim zastąpił Wayne’a w roli Batmana, w trakcie wydarzeń mających miejsce w „Future State”. Nie wiemy w jaki sposób Tim stał się właścicielem kostiumu. Mamy natomiast pewność, że korzysta on z własnej bazy wypadowej oraz gadżetów, o jego działalności nie wie Lucius Fox, ani nikt z rodziny. Działalność nowego Batmana nie została również zatwierdzona przez pozostałych członków Bat-rodzinki, o czym świadczy m.in. pierwsze spotkanie Tima z Nightwingiem, który nie miał bladego pojęcia o krucjacie Foxa. Pierwsze spotkanie Tima z Bruce’m również było czymś świeżym, jak i przelotnym. Batmani ostrzegli siebie na wzajem o nie wchodzeniu sobie paradę i tyle.

Gotham w alternatywnej przyszłości jest pod kontrolą Magistratu. Grupy chroniącej Gotham przed przestępczością oraz działalnością zamaskowanych. Nie wszyscy są przychylnie nastawieni do nowej władzy. Jednym z nich jest Tim, który pod osłoną maski Batmana, zakrytej w okolicy ust, walczy z funkcjonariuszami prawa. Podczas walki zawiera tymczasowy sojusz z dwójką wandali (kobieta i facet), wrogo nastawionych do peacmakerów odpowiadających za śmierć ich córki. W wymianie ognia ginie mężczyzna. Tim daje upust sprawiedliwości peacemakerowi. Wymiana ognia kończy się interwencją matki Tima, nie mającej pojęcia, kto kryje się za maską Batmana. Tim instynktownie rzuca w nią batrangiem, żeby nie doszło do wymiany ognia. Ranna matka trafia do szpitala.

Tim jest członkiem Ligi Sprawiedliwości z alternatywnej przyszłości. W grupie są m.in. córka Aquamana i Mery, Jon (syn Clarka) czy Yara Flor (nowa Wonder Woman). Grupa skutecznie walczy z przestępczością. Do czasu pojawienia się podszywaczy, którzy szybko zdjęli ich ze stołka i posłali do Phantom Zone. Bohaterowie, jak to bohaterowie, szybko nawiali z wymiaru i odebrali, co ich. Liga stająca na nogi wprowadziła nowe zasady m.in. ujawnienie tożsamości oraz zwiększenie liczby miejsc. Był to pierwszy raz, kiedy członkowie JL poznali tożsamość współpracującego z nimi Batmana.

Współczesne losy Tima

Tim znalazł kryjówkę ze strojem na koniec ” The Next Batman: Second Son „. Uznał to za znak ku przeznaczeniu. Zaczął udzielać się w Gotham jako nowy, samozwańczy Batman.

Jego pomysł zbiegł się w czasie z „Fear State” – lokalnego wydarzenia wycelowanego w Gotham ze strony Stracha na Wróble. Miasto obiegł komunikat Oracle, sfałszowany, że Batman jest martwy. Bruce był w tym czasie przetrzymywany przez Crane’a, więc obywatele szybko zaakceptowali wiadomość. Tim pomykał w tym czasie po przedmieściach jako zamaskowany, starając się doprowadzić do ładu chaos. Zainteresowało go morderstwo Anarky’ego, które baczniej bada.

Umiejętności Tima

Niewiele wiemy o umiejętnościach Tima w momencie pisania artykułu. Postać dopiero od niedawna jest obecna w uniwersum DC, po bardzo długiej przerwie. Z dotychczasowych zeszytów możemy wysnuć, że Tim świetnie radzi sobie w akrobatyce oraz w walce wręcz. Ma głowę do technologii oraz całkiem dobrą dedukcję poszlak. W walce używa rozkładane pałki wizualnie podobnych do Nightwinga.