TOP Specyficznych Zielonych Latarni

Korpus Zielonych Latarni pilnuje ładu i porządku w każdym zakątku wszechświata. Porządek nadzorowany jest przez tysiące posiadaczy pierścieni mocy. Do pilnowania każdego sektora wyznaczona jest przynajmniej jedna latarnia. Wyjątkiem jest ziemski sektor posiadający kilku. Którzy z Zielonych Latarni są najdziwniejsi lub specyficzni zachowaniem?

Volk – Wulkan Zielona Latarnia

Volk wywodzi się ze specyficznej rasy, która wyglądem przypomina żywy wulkan. Musi osłaniać swoje cielsko ledwo widoczną barierą, żeby temperatura ciała nie zaszkodzić kolegom po fachu. Volka poznaliśmy w „Green Lantern vol. 2 #190” z 1985 roku.

Olapet

Olapet poznaliśmy w „Green Lantern #217”. Roślinna forma życia zamieszkuje odległe zakamarki wszechświata. Wyróżnia się od pozostałych członków nie tylko wyglądem, ale cyklem życia.

Olapet trzyma woreczek. W nim znajduje się ziarenko, z którego kiełkuje jej córka na koniec cyklu życia matki. Córka, którą można uznać za reinkarnację matki, przejmując po niej całą wiedzę itp. Nowonarodzona forma życia zabiera z ciała matki nasionko, widoczne na głowie. Nasionko ląduje w woreczku. Tak oto cykl zatacza niekończące się koło.

Mogo

Mogo zadebiutował „Green Lantern Vol 2 #188” z 1985 roku! Żyjąca planeta utrzymuje kiepskie relacje towarzyskie. Unika kontaktu z innymi żyjącymi formami. Swego czasu komunikował się z innymi za pomocą hologramów. Mogo kieruje pierścieniami po zmarłych członkach Korpusu, niedawno robił za tymczasową bazę korpusu.

B’ox

B’ox zadebiutował w „Green Lantern Corps: Recharge #5” z 2006 roku. Obca forma życia jako świadome, prostokątne pudełko. Ciężko określić, czy jest to jedyny przedstawiciel swojego gatunku w kosmosie. Brak informacji o jego pochozeniu. B’ox brał udział w obronie Oa przed inwazją pajęczej gildii oraz w evencie „Sinestro Corps War”. Po raz pierwszy pojawił się w .