Marcus Sun (Monkey Prince)

Monkey Prince zadebiutował w „DC Festival od Heroes: The Asian Superhero Celebration #1” z 2021 roku. Twórcami postaci są Gene Luen Yang i Bernard Chang.

Kim jest Moneky Prince?

Marcus Sun przeniósł się wraz z rodzicami do Gotham City. Chłopak nie ma łatwego życia szkolnego – wieczne problemy ze zdrowiem, liczne lęki, kłopoty w kontakcie z rówieśnikami. Sytuacja nie jest lepsza w domu. Jego rodzice pracują dla Pingwina, o czym wie Batman, który pewnej nocy zakradł się do ich domu i zaczął okładać pięściami po twarzy ojca Marcua, czemu przyglądał się chłopak. Marcus odnajduje nic porozumienia u Mr Zhu, szkolnego woźnego. Woźny nalega, żeby ten wskoczył do basenu szkolnego, mimo swoich obaw. Chłopak jest zezłoszczony jego naporem. Wraca na szkolne zajęcia. W trakcie zając stało się coś nieprawdopodobnego – wyrósł mu ogon.

Przerażony Marcus uciekł do biura woźnego. Nie było tam Mr Zhu, tylko banda rówieśników wrogo nastawiona do chłopaka. Skopali mu tyłek. Wkurzony Marcus pobiegł do basenu. Przełamał swój lek i wskoczył do akwarium wodnego. W wodzie przeniósł się do surrealistycznego, chińskiego wymiaru, w który zobaczył Mr Zhu w skórze świni oraz małpiego króla. Wizje nakierowały go na swoje prawdziwe pochodzenia. Marcus wyszedł z wody jako Książę Małp, w małpiej skórze (prawdziwej). Korzystając z nowo ujawnionych mocy, poleciał na chmurce skopać tyłki szkolnym łobuzom. Znikąd pojawił się Batman i Robin. Nietoperz rzucił w małpiego chłopa batrangiem. Ten uciął mu głowę. Wypadek jest domniemanie groźny, ponieważ małpi książę jest żywy i normalnie się z nimi komunikuje.

Umiejętności Moneky Prince

Marcus potrafi zmieniać się małpią formę, swobodnie wracając do ludzkiej postaci. Przemiana w małpę nie tylko zwiększa jego refleks, szybkość czy zwinność, ale dodaje mu szereg innych umiejętności: zmiana kształtu w dowolną osobę, latanie na utworzonej chmurce czy oddzielać głowę od ciała