Fuzja Batman i Supermana

W komiksie „Batman/Superman: World’s Finest #4” zadebiutowała fuzja dwójki głównych bohaterów. Tymczasowa. Jak doszło do przemiany?

Clark i Bruce walczyli z Zieloną Latarnią, Halem Jordanem, kontrolowanym przez demona Nezha. Przyjaciele nie mogli sprostać mocy latarni. Kiedy Hal nacierał na nich promieniem wytworzonym z pierścienia, Bruce i Clark skupili się na pierścieniu chcąc go przyciągnąć do siebie. Jedna, wspólna myśl pomiędzy nimi osiągnęła cel. Pierścień opuścił swojego właściciela i powędrował w kierunku Batman i Supermana. Którego z nich wybrał? Cóż… połączył przyjaciół w jedno tworząc fuzję Batmana i Supermana dzierżącego zielony pierścień mocy!

Fuzja bohaterów funkcjonuje na podobnej zasadzie co Firestorm. Jedno ciało, dwa umysły. Clark i Bruce mogą komunikować się między sobą, ciężko natomiast stwierdzić, który z nich steruje ciałem. Siła w boju szybko została przetestowana – starli się z grupą bohaterów pod wodzą demona. Nowy bohater posiada zdolność latania, supersiłę, z oczu emituje wiązkę laserową koloru zielonego z racji pierścienia mocy.

Spokojnie, połączenie nie było stałe. Trwało krótką chwilę, do czasu wyczerpania mocy pierścienia. Po paru stronach rozłączyli się, a sytuację uratowała Supergirl dając łupnia demonowi. Zwycięstwo jest chwilowe. Demon musi zostać zapieczętowano w grobowcu. Problem taki, że grobowiec trzeba zapieczętować od środka. Kto się poświęci? Przekonamy się w „Batman/Superman: World’s Finest #5”