Ghost-Maker

Ghost-Maker zadebiutował w komiksie „Batman #100” z 2020 roku. Twórcami postaci są James Tynion IV i Jorge Jimenez.

Kim jest Ghost-Maker?

Minhkhoa Khan był synem bogatego przedsiębiorcy z Singapuru, który stał się celem zastraszania przez rodzinę przestępczą Midas. W odpowiedzi, Khoa postanowił zostać bojownikiem przeciwko przestępczości i zemścić się na rodzinie Midas. W trakcie swojego szkolenia zaprzyjaźnił się z Bruce’em Wayne’em, ale ich relacja stała się napięta z powodu różnic w motywacjach do walki z przestępczością. Mimo konfliktów, Khoa próbował przekonać Bruce’a, by dołączył do niego w walce z przestępczością w Azji Południowo-Wschodniej. Khoa, działając pod pseudonimem Ghost-Maker, skupił się na eliminowaniu przestępczości w tej części świata, zostawiając za sobą wiele ofiar. Kiedy Bruce, teraz jako Batman, pojawił się w Singapurze ścigając przestępcę, dwaj bojownicy ponownie się spotkali.

Ghost-Maker przybył do Gotham

Po Wojnie Jokera, Ghost-Maker przybył do Gotham, chcąc stać się jego obrońcą i krytykując Batmana za jego podejście do przestępczości. Podczas próby oczyszczenia miasta, Ghost-Maker namierzył nowego samozwańczego bojownika, Clownhuntera, który stanowił dla niego przeszkodę. Po konfrontacji z Batmanem, Ghost-Maker postanowił dać lekcję Bruce’owi, uwięziwszy go razem z Clownhunterem i Harley Quinn w Arkham Asylum. Harley przekonała Clownhuntera do zmiany nastawienia, a Batman przekonywał Ghost-Makera o wartości empatii. Ostatecznie Ghost-Maker zdecydował się pozostać w Gotham, współpracując z Batmanem pod warunkiem niezabijania. Razem podjęli się rozwiązania problemu Unsanity Collective, grupy kradnącej technologię w mieście. W międzyczasie Ghost-Maker zaprzyjaźnił się do Harley Quinn, a po serii zdarzeń związanych z działaniami Scarecrowa i Magistrate, zgodził się szkolić Clownhuntera. Po wspólnym zadaniu z Batmanem, opuścił Gotham ze swoim nowym podopiecznym i objął przywództwo w Batman Incorporated na prośbę Batmana.

Współczesne przygody Ghost-Makera

Decyzja Batmana spotkała się z niezadowoleniem innych członków Batman Incorporated. Ghost-Maker rozpoczął misję rozbicia programów Lexa Luthora w Czeczenii, gdzie napotkali Szarego Wilka i odkryli eksperymenty Luthora na mieszkańcach. Po zakończeniu operacji, Szary Wilk dołączył do drużyny. Ghost-Maker, prowadząc Batman Incorporated, uczestniczył w wojnie między Talią al Ghul a Deathstrokem. Chronił członków Tajnego Towarzystwa Deathstroke’a w Haunt, ale podczas akcji ratunkowej był zmuszony do interwencji, by ochronić Czarnego Pająka przed Ligą Zabójców. W konfrontacji z Deathstrokem, Ghost-Maker musiał ustąpić, by ochronić Clownhuntera. Grupa ścigała Deathstroke’a do Nepalu, gdzie Ghost-Maker spotkał swoją dawną miłość, Angel Breaker. Walka osiągnęła punkt kulminacyjny, gdy ujawniono Geo-Force’a jako głównego manipulatora konfliktu.

Moce Ghost-Makera

Ghost-Maker to wysoce wyszkolony wojownik i detektyw, znany z licznych umiejętności i talentów. Posiada zdolności w zakresie akrobatyki, łucznictwa, hakowania komputerów, strzelania z broni palnej i sztuk walki, w tym boksu i ninjitsu. Jest również mistrzem w dziedzinie medycyny, medytacji i jest w doskonałej kondycji fizycznej. Posiada również umiejętności w zakresie taktyki, śledzenia, jazdy samochodem, ucieczki, przebrania się i szermierki. Ponadto Ghost-Maker mówi płynnie w wielu językach, w tym rosyjskim, szwedzkim i angielskim, i zna alfabet Morse’a.