Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth zadebiutował w komiksie „Batman #16” z 1944 roku. Twórcami postaci są Bill Finger i Jerry Robinson.

Kim jest Alfred Pennyworth?

Alfred był przedstawiany jako emerytowany aktor i agent wywiadu. Po śmierci swojego ojca, Jarvisa, postanowił służyć rodzinie Wayne’ów i został ich lokajem w Wayne Manor, mimo że Bruce Wayne i Dick Grayson początkowo nie chcieli kogoś takiego w swoim domu. Alfred przypadkowo odkrył ich tajne tożsamości, natknąwszy się na wejście do Batcave. Później pomógł im w ucieczce z rąk przestępców. W jednym z komiksów, Alfred zginął, próbując uratować Batmana i Robina, ale został później wskrzeszony przez naukowca. Proces ten dał mu tymczasowe supermoce i uczynił antagonistą Batmana o nazwie Outsider, ale później wrócił do normy. Alfred spotkał się z dawno zaginioną córką Julią, której matką była bohaterka wojenna Mademoiselle Marie z czasów II wojny światowej.

Alfred Pennyworth w trakcie New52

W tym okresie potwierdzono, że przed Alfredem, lokajem rodziny Wayne’ów był jego ojciec, Jarvis Pennyworth. Został on szantażowany przez Trybunał Sów, co doprowadziło do wypadku Marthy Wayne i śmierci jej nienarodzonego dziecka. Po tym zdarzeniu, Jarvis został zamordowany zanim zdążył ostrzec syna przed pracą dla Wayne’ów. W serii „Batman: Eternal”, Alfred spotyka się ze swoją dawno zaginioną córką, Julią, którą Batman ratuje w Hongkongu. Po odkryciu tajnej siedziby Batmana, Julia decyduje się pomagać i koordynować działania rodziny Batmana. Alfred zostaje tymczasowo uwięziony w Arkham Asylum, ale udaje mu się uciec. Później Joker amputuje Alfredowi rękę w Batcave. Po „śmierci” Bruce’a Wayne’a, Julia proponuje rekonstrukcję ręki Alfreda, ale ten odmawia. Gdy odkryto, że Bruce żyje, ale cierpi na amnezję, Alfred postanawia opowiedzieć mu o jego przeszłości, ale Bruce nie chce wiedzieć o swoim życiu jako Batman. Jednak sytuacja wymaga od Bruce’a odzyskania swoich wspomnień, by stanąć przeciwko nowemu wrogowi, Mr. Bloomowi. Ostatecznie ręka Alfreda zostaje przywrócona.

Współczesne losy Alfreda

W historii z Bane’m pojawia się Thomas Wayne z Flashpointowej Ziemi. Thomas pomaga Bane’owi w ataku Gotham. Aby odstraszyć rodzinę Batmana, Bane na polecenie Thomasa zabija Alfreda łamiąc mu kark. Bruce Wayne, po powrocie do miasta, dowiaduje się o śmierci Alfreda, ale otrzymuje od niego nagraną wiadomość, w której Alfred wyraża pełne zaufanie do Bruce’a jako prawdziwego Batmana. W końcu okazuje się, że Alfred posiadał fortunę z akcji Wayne Industries i przekazał ją Dickowi Graysonowi w testamencie.

Moce Alfreda Pennywortha

Alfred nie posiada supermocy. Jednak posiada wiele umiejętności, takich jak wiedza medyczna, szkolenie wojskowe, zdolności aktorskie i techniczne.