Zapowiedź elseworldów na 2024 rok + reset linii

Aż 6 komiksów elseworldowych zapowiedziano w trakcie New York Comic Con! Zapowiedziane projekty będą funkcjonowały w ramach zresetowanej linii „Elseworlds”.

  • „Gotham By Gaslight: The Kryptonian Age” będzie 12-ciowa kontynuacją komiksu z 1989 roku, za którą odpowiadają Any Diggle i Leandro Fernandez. XIX-wieczna Liga Sprawiedliwości rozwiąże tajną historię kryptońskiego świata.
  • Batman the Barbarian” czyli 6-ścio częściowa miniseria od Grega Smallwooda (scenariusz, rysunki). Brutalna i surowa historia o pochodzenia Batmana ze średniowiecznych czasów.
  • „Dark Knights of Steel: Allwinter” to 6-ścio częściowa miniseria rozgrywająca się w świecie stworzonym przez Taylora. Za tytuł odpowiadają Jay Kristoff i Tirso Con. Historia w nordyckich klimatach, której głównym bohaterem będzie Deathstroke. Najemnik zostaje strażnikiem, a jego misja będzie mogła zakończyć lodową klątwę spowijającą tutejsze ziemie.
  • Green Lantern Dark” czyli one-shot od Tate Brombala i Werther Dell’Edera w klimatach sci-fi i mrocznego fantasty z akcją ulokowaną na postapokaliptycznej ziemi. Ziemia pochłonięta jest mrokiem, a wybawieniem może być Zielona Latarnia dzierżąca zielony płomień.
  • „Batman: Nightfire” to 6-ścio częściowa miniseria od Setha i Claya Mann. Batman będzie chciał wrócić do swojej mrocznej przeszłości i naprawić ją. W trakcie podróży wyjdą na jaw mroczne tajemnice z jego przeszłości, które mogą tłumaczyć jego chęć patrzenia na płonące Gotham.
  • „DC vs. Vampires – World War V” czyli 12-ściowa miniseria od Matthewa Rosenberga i Otto Schmidta będąca kontynuacją do „DC vs. Vampires”. Ocaleli będą walczyli z nową królową wampirów, Barbarą Gordon.

źródło niusa: Gamesradar