Jackson Hyde (Kaldur’ahm)

Jackson Hyde zadebiutował w komiksie „Brightest Day #4” z 2010 roku. Twórcami postaci sa Brandon Vietti, Greg Weisman i Phil Bourassa.

Kim jest Jackson Hyde?

Jackson Hyde, nastolatek z Silver City w Nowym Meksyku, został wychowany przez przybranych rodziców, którzy nauczyli go bać się wody, aby ukryć jego prawdziwe pochodzenie i moce. Jego tatuaże na ramieniu aktywują się, kiedy wchodzi do wody, ujawniając, że ma skrzela i błoniaste dłonie. Okazuje się, że jego prawdziwym ojcem jest Black Manta, a Mera ma z nim jakiś związek. Po ataku Black Manty i jego oddziału, Jackson broni swojego przybranego ojca, ale nie może go uratować przed atakiem. Aquaman interweniuje, ratując ich i wyjaśniając sytuację.

W skrzyni, którą otwiera Jackson, znajduje się nagranie Mery wyjaśniające, że jego rodzice zostali porwani i torturowani przez mieszkańców Xebel. Mera ukradła Jacksona, obawiając się o jego bezpieczeństwo, i oddała go rodzinie zastępczej. Jackson znajduje również mundur i „Nosiciele Wody”, które pomagają mu kontrolować swoje moce.

W Miami, Jackson walczy z armią Xebel, używając swoich nowych umiejętności, ale zostaje pokonany przez Black Mantę. Mera i Aquagirl przybywają na ratunek, a Jackson współpracuje z Merą, aby zapieczętować najeźdźców. Po tych wydarzeniach Jackson chce kontynuować trening i dołącza do Tytanów.

Moce Jacksona Hyde’a

Główne umiejętności Jacksona Hyde’a obejmują oddychanie pod wodą, komunikację z morskimi stworzeniami, nadludzką siłę i wytrzymałość, a także szybkość i zwrotność w środowisku wodnym. Dysponuje hydrokinezą, czyli zdolnością do kontrolowania wody, co pozwala mu tworzyć wodne struktury, takie jak tarcze czy ostrza. Posiada również zdolności elektrokinetyczne do generowania i kontrolowania energii elektrycznej. Jego zdolności lecznicze pozwalają mu leczyć siebie i innych, a także wykazuje się zwinnością i umiejętnościami bojowymi.