Batman: Murder Machine

The Murder Machine, czyli kolejna alternatywna wersja Batmana z “Dark Multiverse”, która zdebiutowała w “Dark Nights: Metal #2” w 2017 roku. Origin postaci możemy poznać we specjalnym numerze “Batman: The Murder Machine”. Idea postaci wzorowana jest na Cyborgu.

Historia Batmana Murder Machine

Przenosimy się do alternatywnej ziemi -44. Przestępczy Gotham okrutnie mordują wiernego lokaja Batmana, Alfreda. Śmierć przyjaciela mocno oddziałała na Bruce, który nie może pogodzić się ze stratą kolejnej bliskiej mu osoby. Tworzy sztuczną inteligencję, która oparta jest na osobowości Alfreda. Bruce prosi o pomoc Cyborga, by ten pomógł mu w rozwijaniu technologii. Plany Bruce’a zmieniają się wraz z odkryciem potęgi, która drzemie w stworzonym przez niego systemie. Batman rozszerza Protokół Alfreda na inne droidy, mając tym samym całą armię w swoich rękach. Pewnej nocy przekracza granice i wysyła armię androidów, by Ci zamordowali wszystkich więźniów w Arkham. Cyborg jest zszokowany zaistniałym zajściem. Niestety jest za późno na jego interwencję. Batman wysyła armię na Gotham, neutralizując kolejno bohaterów. Swoje ciało również poddaje modyfikacją, czyniąc z siebie naczelnego droida. Próby powstrzymania przyjaciela przez Cyborga są bezskuteczne. Batman bardzo szybko pokonuje Victora i wyrywa jego głowę.

Ciąg dalszy…

Murder Machine trafią na “naszą ziemię”. Koncertuje swój atak na Watchtower, w którym przebywa Cyborg. Batman nie jest sam. Towarzyszy mu armia Protokołu Alfreda, którą stworzył na Ziemi-44. Do Watchtower trafiają pozostałe, mroczne wersje Batmana. Wspólnie pokonują Cyborga i przejmują kontrolę nad siedzibą Ligi Sprawiedliwych.