Korpus Czerwonych Latarni (Red Lantern Corps)

Korpus Czerwonych Latarni zadebiutował w komiksie „Green Lantern #25” z 2008 roku. Twórcami grupy są Geoff Johns i Ethan Van Sciver

Kim jest Korpus Czerwonych Latarni?

Korpus Czerwonych Latarni pojawia się po raz pierwszy w historii „Wojna Korpusu Sinestro”, zapowiadając Wojnę Światła między korpusami napędzanymi przez emocjonalne spektrum. Atrocitus z planety Ysmault, pochłonięty swoją wściekłością, tworzy pierwszą czerwoną baterię mocy i staje na czele Czerwonych Latarni, grupy napędzanej nienawiścią i wściekłością, która jest skupiona na zemście przeciwko Strażnikom i Sinestro. Czerwone Latarnie, opanowane przez gniew, tracą zdolność do racjonalnego myślenia i są napędzane jedynie bezkresną wściekłością. Atrocitus, używając szamańskiej magii, jest w stanie przywrócić jasność umysłu swoich towarzyszy, co pozwala im na zachowanie wściekłości przy jednoczesnym odzyskaniu zdolności do spójnego myślenia.

W „Final Crisis: Rage of the Red Lanterns” Atrocitus używa magii krwi innych Inwersji, aby stworzyć centralną baterię mocy dla Korpusu Czerwonych Latarni. Korpus, napędzany czerwonym światłem gniewu, traci racjonalność, a jego członkowie mają ograniczoną zdolność mówienia i myślenia abstrakcyjnego, pozostając w stanie dzikiej wściekłości. Atrocitus prowadzi misję pojmania Sinestro, w trakcie której dochodzi do starcia z Korpusami Zielonych i Sinestro. Była Zielona Latarnia, Laira, staje się Czerwoną Latarnią i poszukuje zemsty na Sinestro. W późniejszych wydarzeniach, Hal Jordan, wraz z Niebieskim Korpusem Latarni, próbuje uwolnić Sinestro, lecz zostaje pojmany przez Czerwone Latarnie i sam staje się ich członkiem. Ostatecznie dzięki interwencji Niebieskich Latarni, Jordan zostaje uwolniony od wpływu czerwonego pierścienia i Korpus Czerwonych Latarni tymczasowo wycofuje się, podczas gdy Atrocitus planuje kolejne kroki przeciwko Niebieskiemu Korpusemu Latarni.

Korpus Czerwonych Latarni w New52

Atrocitus, po Wojnie Zielonych Latarni, czuje, że jego gniew słabnie i wybiera Bleez, aby stała się jego równorzędnym partnerem z pełnymi zdolnościami umysłowymi. Guy Gardner, czując się niepasujący do Zielonych Latarni, dołącza do Czerwonych Latarni jako tajny agent i przejmuje nad nimi kontrolę. Po różnych konfliktach, w tym ze swoją frakcją i Zielonymi Latarniami, Gardner ostatecznie zostaje przywrócony do roli Zielonej Latarni, a Hal Jordan daje Czerwonym Latarniom władzę nad Sektorem 2814, w którym znajduje się Ziemia. Konflikty między frakcjami Czerwonych Latarni kończą się, kiedy nowa Czerwona Latarnia orzeka winę Atrocitusa i jego grupy. Guy Gardner, po przemianowaniu jego czerwonego pierścienia w zielony, powraca do roli Zielonej Latarni, aby pomóc w ucieczce z pre-Wszechświata.

Popularni członkowie Korpusu Czerwonych Latarni

Korpus Czerwonych Latarni liczy tysiące członków pochodzących z różnych sektorów kosmicznych. Do najpopularniejszych członków zaliczamy:

  • Atrocitus
  • Bleez
  • Dex-Starr
  • Rankorr
  • Guy Gardner
  • Skallox
  • Ratchet

Zdolności pierścieni Korpusu Czerwonych Latarni

Pierścienie mocy Czerwonego Korpusu Latarni są źródłem mocy dla swoich użytkowników, pozwalając na tworzenie energetycznych konstruktów, lot i komunikację na duże odległości. Specyfiką tych pierścieni jest to, że przekształcają one krew użytkownika w żrący płyn, którym mogą razić wrogów, a serce staje się zbędne, co czyni nosicieli niezależnymi od tradycyjnych form życia. Czerwone pierścienie dodatkowo nadają użytkownikom odporność na próby kontroli umysłu oraz w niektórych przypadkach mogą leczyć ich z ciężkich ran. Użytkownicy tych pierścieni często działają pod wpływem intensywnej wściekłości, co może ograniczyć ich zdolności do racjonalnego myślenia i sprowadzić ich do prawie zwierzęcego stanu świadomości.