Batman: The Drowned

Batman: The Drowned jest kolejną, mroczną wersją Batmana z „Dark Multiverse”, która zadebiutowała w „Dark Nights: Metal #2”. Genezę postaci możemy poznać w „Batman: The Drowned #1”.

Historia Batmana The Drowned

Przenosimy się do Ziemi -11. W tamtejszym świecie Bruce Wayne jest kobietą. Świat jest zagrożony ze strony Atlantydy. Bruce udaje się przeciwstawić armii zabijając ich królową. Jednak to za mało. Musi poświęcić swoje życie i ciało, aby pokonać doszczętnie wroga. W tym celu poddaje swoje ciało całemu szeregowi modyfikacji, które tworzą z niego hybrydą człowieka-atlantyńczyka. Wraz z ukończonymi modyfikacjami jest w stanie oddychać pod woda, ma zwiększoną odporność, potrafi kontrolować wodę (jak Mera) oraz kontrolować armię Dead Water (kreatury, które mogliśmy poznać w serii „Aquaman” w Rebirth).

Bruce staje się prawdziwą maszyną mogącą unicestwić Atlantydę. Samotnie wyrusza na zagładę podwodnego królestwa. W mgnieniu oka rozprawia się z każdym przedstawicielem podwodnego świata. Zwycięska batalia Nietoperza zostaje zakończona rozświetleniem nowego Bat-sygnału. Różni się od standardowego tym, że prócz nietoperza w sygnale są dwa harpuny, przypominające flagę piracką.

Względny pokój został zaprowadzony na świecie. Chwilę później w Altantydzie pojawia się Batman Who Laughs, który przekonuje Atalntydzką wersję Batmana, by ten dołączyć do podboju nowego świata. Batman zgadza się bez zastanowienia.

Ciąg dalszy…

Drowned rozpoczyna podbój „naszego świata”. W tym celu zatapia najbliższe lądy, na które trafia. Jego swobodny reżim nie trwa długo. Aquaman i Mera stawiają czoła zagrożeniu. Jak się szybko okazuje, są bezsilni wobec przeciwnika. Mera zostaje przemieniona w „metalową, mroczną wersję”. Chwilę później Aquaman zostaje przytłoczony przyzwaną armią Dark Water. W ostatnie chwili interweniuje Dr Fate, który ratuje Aquamana z opresji.