Serial „The Flash”

Serial opowiada historię Barry’ego Allena, który wybudzając się ze śpiączki odkrywa, że ma nadludzkie moce. Barry został obdarowany Speed Force umożliwiająca mu poruszanie się z super prędkością. Od tego momentu postanawia walczyć ze złem w obronie rodzinnego miasta – Central City oraz całego świata.

The Flash – Sezon 1

Na przedmieściach Central City dochodzi do eksplozji akceleratora cząsteczek w S.T.A.R. Labs. W wyniku eksplozji dochodzi do wypadku. Barry Allen, laborant policyjny, zostaje raniony w miejscu pracy przez piorun powstały w skutek eksplozji. Po kilku miesiącach wybudza się ze śpiączki. Okazuje się, że jego star zdrowia kontrolowali pracownicy S.T.A.R. Labs – Cisco, Caitlyn oraz Harry. Barry zostaje obdarowany super mocami. Jest w stanie poruszać się z super prędkością. Pracownicy S.T.A.R. Labs, z którymi szybko zaprzyjaźnia się Barry, postanawiają pomóc mu w opanowaniu nadprzyrodzonych zdolności. Ambicje Barry’ego sięgają dalej niż własne korzyści. Postanawia wykorzystać moce w walce z przestępczością. Prawdziwy bohater nie może działać bez stroju. Sprawy w swoje ręce bierze Cisco, znany też z wymyślania przydomków dla super kryminalistów.

Kariera Flasha to nieustanna potyczka z meta ludźmi powstałymi w wyniku eksplozji akceleratora cząsteczek. Flash na swojej drodze mierzy się z min. Kapitanem Coldem, Gorilla Groodem, Heat Wave, Trickster i wiele innych. Barry nie jest osamotniony w walce ze złem. Nieustannie wspierają go Cisco, Caitlyn i Harry, którzy nie tylko radzą mu na każdy kroku, ale stale dbają o rozwijanie zdolności przyjaciela.

Wcześniej wymieniona trójka to nie jedyni sojusznicy Flasha. Barry nawiązuje relacje przyjacielskie z Joe, który wychował Allena od małego. Również i jemu zdradza kim jest Flash. Prócz tego Barry jest w relacji przyjacielskiej z Iris, w której podkochuje się od wielu lat. Niestety ta związana jest z Eddie, za którym nie przepada Joe. Wśród sojuszników warto wymienić Arrowa, który jest obecny od początku kariery speedstera.

Historia Barry’ego rozpoczęła się od morderstwa jego matki, za który obwiniony został ojciec chłopca czyli Henry Allen. Barry jest przekonany o niewinności swojego ojca. Poświęca całe swoje życie, by dowieść jego niewinności. Niestety dowody przeczą jego tezie. Do rozwiązania zagadki zbliża Barry’ego jego kariera bohaterska, podczas której spotyka prawdziwego mordercę Nory Allen. Jest nim Reverse Flash, który stanowi główne zagrożenie w tym sezonie. Barry będzie musiał posunąć się do granic swoich możliwości, żeby powstrzymać złowieszczego speedstera w realizacji jego planów.

The Flash – Sezon 2

Minęło 6 miesięcy od czasu finałowej potyczki Flash z Reverse Flashem. Drużyna nie może pogodzić się z konsekwencjami, które dotknęły drużynę w skutek walki. Caitlyn traci swojego chłopaka, którego cudownie odzyskała po wybuchu akceleratora. Również Iris jest zraniona przez poświęcenie jej narzeczonego. Barry staje samotnie do walki z meta ludźmi. Na całe szczęście stan tej rzeczy nie trwa długo.

W tym sezonie dochodzi do przełomu. Drużyna S.T.A.R. Labs poznaje istnienie multiwersum. Zostaje to zapoczątkowanego przez Harry’ego z Ziemi-2. W tym sezonie debiutuje nowy speedster – Jay Garrick. Prosi on Barry’ego o pomoc. Przestrzega go przed kolejnym złym speedsterem Zoomem, który poluje na speedsterów i wykrada im prędkość.

Nie mija długo, nim na ulicach Central City pojawia się wspomniany speedster. Barry jest bezsilny wobec jego prędkości. Sytuacja pogarsza się, kiedy Zoom zaczyna tworzyć własną drużynę meta ludzi do walki z Barry’m. Flash będzie musiał zawiązać nieoczekiwane sojusze, żeby powstrzymać rozstrajające się zło.

Drugi sezon to czas na rozwój drugoplanowych postaci. Cisco odkrywa, że wybuch akceleratora cząsteczek miał również wpływ na jego ciało. Przebudzają się w nim moce czyniące go Vibe. Natomiast Caitlyn spotyka się ze swoim sobowtórem z Ziemi-2, która jest niebezpieczną Killer Frost.

Barry’emu udaje się odnaleźć szczęście w tym sezonie. Wpierw rozwija się jego relacja z Patty, koleżanką z pracy. Zmianie ulega również relacja z Iris, która coraz mniej zaczyna się opierać na typowej przyjaźni.

Zoom z każdym dniem rośnie w siłę. Flash musi opracować strategię, żeby powstrzymać złego speedstera.

The Flash – Sezon 3

Pojedynek z Zoomem zakończył się porażką złego speedstera. Flash wykorzystuje swoje moce i cofa się w czasie, aby powstrzymać morderstwo matki. W wyniku tego dochodzi do zmiany rzeczywistości. Mimo iż życie wydaje się cudowne, powoli odbija się to na zdrowiu Barry’ego. Bohater musi odwrócić to co zrobił. Będzie wymagało to od niego kolejnego poświęcenia, gdyż musi powstrzymać sam siebie przed zatrzymaniem Reverse Flasha. Całość zdarzenia określana jest terminem „Flashpoint”, czyli popularnym eventem komiksowym.

Cofnięcie Flashpointu odbija się na wszystkich. Umiera brat Cisco, a Caitlyn przebudza w sobie lodowe moce, które przybliżają ją do Killer Frost. Przyjaciółka Barry’ego obawia się, że stanie się identyczna co jej zły sobowtór z Ziemi-2, która zginęła w poprzednim sezonie.

Działania Barry’ego wywołują narodziny kolejnego złego speedstera. Jest nim Savitar, który określa się mianem Boga Szybkości. Faktycznie, jego zdolności przewyższają Barry’ego. Jest bez silny wobec nowego przeciwnika, który zawsze jest o krok na przód przed nim. Nawet współpraca z przyjaciółmi nie daje im przewagi.

Sytuacja ulega pogorszeniu, kiedy Barry przypadkowo przenosi się w przyszłość. Jest świadkiem swojego starcia z Savitarem, który kończy się uśmierceniem miłości jego życia, czyli Iris West. Drużyna jest zdesperowana i realizują niebezpieczną strategię, która ma nie tylko uratować Iris przed śmiercią, ale i powstrzymać Savitara raz na dobre.

Kolejny sezon, kolejne postacie zostają obdarowane super mocami. W poprzednim sezonie moce odkryła córka Harry’ego z Ziemi-2, czyli Jesse Wells. W tym sezonie moce przebudza siostrzeniec Iris czyli Wally West, który w alternatywnej rzeczywistości (stworzonej w skutek Flashpointu) był speedsterem zamiast Barry’ego. Początki współpracy Barry’ego i Wally’ego nie są owiane fiołkami. Muszą przebiec długą drogę, żeby odnaleźli wspólny język.

Grono sojuszników Flasha poszerza się. Ale czy będzie to wystarczające, żeby powstrzymali Savitara?

The Flash – Sezon 4

Zły speedster, którym okazał się Barry z przyszłości, zostaje powstrzymany. Team Flash nie może pogodzić się z konsekwencjami jakie ponieśli w finałowej walce. Barry musiał udać się na stałe do Speed Force, aby uratować świat. Stan rzeczy nie trwa jednak długo. Cisco i Harry opracowują plan, który uwalnia Barry’ego z więzienia Speed Force.

Nie obeszło się bez przykrych konsekwencji. Ucieczka Flasha ze Speed Force wywołała wybuch ciemnej materii na ulicach Central City. Ciemna materia dotknęła pasażerów miejskiego autobusu. Tym samym nadprzyrodzonymi zdolnościami zostało obdarowanych 10 ludzi. Jednym z nich jest Ralph Dibny, który dołącza do Team Flash jako Elongated Man. Tym razem misja Flasha nie skupia się na walce z kolejnymi meta ludźmi. Musi odszukać pasażerów autobusu i pomóc ich w opanowaniu swoich zdolności.

W tym sezonie dochodzi do przypieczętowania związku Barry’ego z Iris. Dwójka zakochanych udaje się na ślubny kobierzec, aby wypowiedzieć sakramentalne „tak”. Rozwija się również życie towarzyskie Joe, który z Cecile spodziewają się nowego potomka.

Jak co sezon, nie mogło zabraknąć nowego głównego przeciwnika. Jest nim Clifford DeVoe, o którym pierwszy raz usłyszeliśmy z ust Savitara w 3 sezonie. DeVoe poluje na meta ludzi z autobusu. Interesują go ciała i zdolności ofiar wybuchu ciemnej materii. Przeciwnik jednak odbiega od tych, z którymi mierzył się wcześniej Flash. DeVoe dysponuje genialny umysłem, którego zakres wiedzy przytłacza Team Flash.

Flash i jego przyjaciele muszą na prawdę postarać się, aby powstrzymać genialnego naukowca w realizacji jego złowieszczego planu.

The Flash – Sezon 5

Do Team Flash dołącza nowa postać. Jest nią Nora, córka Barry’ego i Iris z przyszłości. Jej podróż zmienia znane jej fakty z przeszłości, co komplikuje drużynie Flasha pojmanie nowego złoczyńcy, Cicada, który rozpoczął łowy na meta ludzi. Jakie tak na prawdę są motywy córki Barry’ego i Iris?

Do Team Flasha dołącza również kolejna postać. Jest nim Sherloque Wells, który wspiera bohaterów przy śledztwie mającym pomóc im w odkryciu tożsamości nowego wroga. Jest nie tylko wsparciem dla drużyny podczas odkrycia tożsamości Cicady. Razem z Cailtyn i Cisco odkrywają, co tak na prawdę wydarzyło się ojcu Cailtin. Prawda, która może nie zadowolić przyjaciółkę Barry’ego, lecz pomóc w odkryciu informacji na temat pochodzenia jej mocy.

Team Flash przygotował złożoną taktykę, celem której jest odkrycie tożsamości nowego głównego przeciwnika. Czy bohaterom uda się dopełnić sukces, który według Nory, nie powinien mieć miejsca?

The Flash – Sezon 6

6 sezon przygód Speedstera jest ciut wyjątkowy ze względu na aż dwóch głównych przeciwników. Pierwszym z nich jest Bloodwork, za kryptonimem którego kryje się naukowiec Ramsey Rosso. Doktor zostaje zarażony czarną materią i jest „zmuszony” do złych czynów, aby zastopować rozwój swojej choroby.

Kolejnym przeciwnikiem, który ujawnia się w drugiej połowie sezonu mającej miejsce po „Crisis on Infinite Earths”, jest twórca lustrzanego wymiaru. Do tajemniczego świata, o istnieniu którego wie mało kto, trafia żona Barry’ego. Uwięziona Iris czyni konkretne kroki, aby uwolnić się z niego lub skontaktować się ze swoimi przyjaciółmi.

Twórcy postawili na rozwinięcie miłosnej strony Ralpha Dibny’ego. Jest nim prowadzone śledztwo za zaginioną Susan Dearbon. Fani komiksów z pewnością kojarzą imię kobiety z żoną bohatera.

Barry, jak co sezon, jest w niezłych tarapatach. Tym razem jest to kwestia Speed Force, które jest w opłakanym stanie. Niewykluczone, że Barry straci źródło swojej mocy. Allen nie tylko musi ograniczyć korzystanie z mocy. Przede wszystkim musi wynaleźć nowe źródło mocy.

Z racji pandemii sezon został skrócony do 19 odcinków.

The Flash – Sezon 7

Siódmy sezon porusza trzy ważniejsze kwestie. Pierwszą z nich jest domknięcie wątku Mirrorverse poruszonego w drugiej połowie poprzedniego sezonu, który nie został dokończony z racji skrócenia emisji.

Kolejny wątek skoncentrowany jest na zagrożeniu Speed Force ze strony innych sił, które się narodziły w świecie Flasha m.in. Sage Force. Wątek dobrze znanym czytelnikom komiksowej serii „The Flash” zapoczątkowanej w DC Rebirth.

Ostatni wątek porusza wojnę God Speedów z przyszłości. Tu pojawiają się inni speedsterzy, z różnych linii czasowych np. Nora, córka Flasha, czy Jay Garrick. Pojawia się nowy speedsterch, którego interpretacja może być lekkim szokiem dla fanów komiksu.

Siódmy sezon jest zarazem ostatni dla dwóch postaci – z serialem pożegnali się aktorzy grający Cisco oraz milion wersji Harrisona Wellsa.

„The Flash” dostępny jest na platformie Netflix.