Serial „Krypton”

Serial produkcji stacji telewizyjnej SyFy opowiadający historię przodków Supermana. Głównym bohaterem jest Seg-El (Cameron Cuffe) znany światu jako dziadek Supermana, który musi powstrzymać Brainiaca przed zniszczeniem Kryptonu. Pierwszy odcinek produkcji zadebiutował 21 marca 2018 roku. Pierwszy sezon liczy 10 odcinków. „Krypton” otrzymał zamówienie na drugi sezon, po którym został zakończony.

Krypton – Sezon 1

Krypton pogrąża się w chaosie. Stoi na krawędzi zagłady ze strony jednego z odwiecznych przeciwników Supermana, jakim jest Brainiac. Wróg przybywa z przyszłości, aby powstrzymać narodziny swojego przeciwnika. Spisek ku zgładzeniu rodzinnej planety odkrywa Seg-El, dziadek Supermana, którego ród został wyklęty i zhańbiony na tle pozostałych rodzin. Seg-El zmuszony jest nie tylko do walki ku ocaleniu rodzinnej planety, ale i odzyskaniu honoru rodziny. W trudnej walce wspomaga go Adam Strange (Shaun Sipos), kolejny przybysz z przyszłości. Czy Seg-Elowi uda się powstrzymać Brainiaca oraz przywrócić rodowi El utraconą chwałę? Jak działania osób z przyszłości wpłyną na bieg dobrze znanej nam historii?

Krypton – Sezon 2

Rzeczywistość ulega diametralnej zmianie, a wszystko za sprawą generała Zoda, któremu udaje się przejąć władzę w Kryptonie. Powstaje ruch oporu kierujący się chęcią obalenia obecnej władzy. W wir akcji nie jest wciągnięty Seg-El. Dziadek Supermana jest zaginiony. Okazuje się, że przebywa on na obcej planecie wraz z Brainiacem, którego chce się pozbyć.

Nie mogłoby zabraknąć nowych postaci w kolejnym sezonie. Jedną z nich jest zawadiaka znany z kart komiksów – Lobo. Otrzymuje on zlecenie na Brainiaca. Pech chciał, że uprzedza go Seg-El. Losy bohaterów splatają się. Niekoniecznie na korzyść Seg-Ela.

Adam Strange odnajduje Seg-Ela. Od tego momentu Seg powraca na Krypton i dołącza do ruchu oporu przeciwko rządom Zoda. Czy uda im się obalić uzurpatora i przywrócić porządek historyczny?

„Krypton” dostępny jest w polskiej ofercie HBO GO.