Serial „Young Justice”

„Young Justice” jest animowanym serialem opowiadającym o losach młodzianach bohaterów działających w ekipie pod tytułową nazwą. Wśród bohaterów występują m.in. Robin, Kid Flash, Superboy, Artemis, Aqualad czy Miss Martian. Emisja serialu rozpoczęła się w 2010 roku. Serial od 3 sezonu został przejęty tymczasowo przez platformę DC Universe. Platforma zmieniła swoje przeznaczenie, a produkcja powędrowała pod skrzydła HBO Max (wraz z 4 sezonem) w 2020 roku. Aktualnie serial jest legalnie dostępny na HBO Max.

Young Justice – Sezon 1

Czy młodociani superbohaterowie nadają się do utworzenia pierwszej tego typu ugrupowania, ku wspólnemu zwalczaniu przestępczości? Odpowiedzi udziela pierwszy sezon. Zanim tytułowa ekipa została powołana do życia, wpierw pomocnicy zostali zaproszeni przez mentorów do kryjówki Ligi Sprawiedliwości ulokowanej w kosmosie. Po otrzymaniu powiadomienia o pożarze w Cadmus, Robin, Aqualad oraz Kid Flash ruszają, by ogarnąć problem. W trakcie pożaru odkrywają, że był tam więziony klon Supermana, Superboy. Uwalniają chłopaka. Mentorzy byli pod takim wrażeniem, że pozwolili im zacząć działać w ugrupowaniu.

Batman użyczył nastoletnim bohaterom jednej z jaskiń, aby stworzyć oficjalną kryjówkę Young Justice. Kryjówka jest nie tylko bazą wypadową, co polem treningowym. Młodziki naprzemiennie szkolą się pod okiem Black Canary, są monitorowani przez Red Tornado, a kiedy czas pozwoli to wykonują misje dane prez Batmana. Bohaterowie utrudniają działania wrogiej organizacji Light, w składzie której są choćby Lex Luthor czy Vandal Savage. Sytuacja zaostrza się, kiedy w drużynie pojawia się szpieg organizacji Light. Czy będzie to ktoś z pierwotnej ekipy? Czy może z nowych osób (Artemis, Miss Martian)? Szpieg zostanie ujawniony w tym sezonie stanowiąc nie lada problem dla Ligi Sprawiedliwości.

Young Justice – Sezon 2

Mija 5 lat od wydarzeń z pierwszego sezonu. Robin, teraz Nightwing, przewodzi obecną Young Justice, do której dołączyły nowe twarze: Beast Boy, Impusle, Wonder Girl czy Tim Drake.

W drugim sezonie na wiarygodność traci Liga Sprawiedliwości. Ludzie mają obawy wobec nich pamiętając obrót sytuacji z 1 sezonu, a zastreżenia wnoszą obce rasy pokrzywdzone przez ikonicznych obrońców. Liga musi osunąć się w cień, pozostawiając opiekę nad bezpieczeństwem i pokojem w rękach Young Justice. Młodziki pod batutą Nightwinga będą musieli wykazać się w obronie plany przed obcą rasą Reach i organizacją Light.

Young Justice – Sezon 3

Minęły 2 lata od wydarzeń z drugiego sezonu. Młodzi bohaterowie w dalszym ciągu parają się z konsekwencjami działań organizacji Reach, w międzyczasie sabotując handel niewolnikami o charakterze meta ludzi. Do drużyny dołączają nowe twarze – Halo, Geo-Force czy przedstawiciel pozaziemskiej rasy. Każdy z bohaterów ma swój wątek m.in. Geo-Force poszukujący Terry, zaginionej siostry, współpracującej z Deathstroke.

Young Justice – Sezon 4 (w trakcie emisji)

Akcja najnowszego sezonu dzieje się rok po wydarzeniach z 3 sezonu. Serial zmienił dotychczasową koncepcję. Zamiast jednej złożonej historii wzbogaconej pobocznymi wątkami, mamy cztery rozdziały. Każdy rozdział przedstawia losy innych bohaterów z podstawowej ekipy:

  • Ślub Miss Martian i Superboya na Marsie. Na planecie dochodzi do morderstwa tamtejszego króla.
  • Lady Shiva poluje na uciekinierów z Ligi Cienia. Wśród zbiegów jest m.in. Orphan
  • Pojawia się nowy władca chaosu. Będzie nim tajemnicze dziecko. Zatanna i pozostali użytkownicy magii chcą powstrzymać niekorzystny rozwój wydarzeń
  • Tajemnicza przepowiednia dotycząca Ocean Mastera i Ariona. Aqualad musi ogarnąć problemy w podwodnym królestwie, w międzyczasie dochodzi do mało przyjemnych spraw na Apokolips