Darla Dudley

Darla Durley zadebiutowała w „Flashpoint #1” z 2011 roku. Autorem postaci jest Pat McGreal.

Kim jest Darla Dudley?

Darla jest częścią przybranego rodzeństwa w „Flashpoint”, które otrzymuje moce od Wizarda na Skałę Wieczności. Darla została obdarowana Szybkością Merkurego, a wraz z rodzeństwem tworzy Captain Thunder po wypowiedzeniu słowa „Shazam”. Grupa włącza się w walkę przeciwko Amazonkom i Atlantydzie, ale zostaje rozdzielona, gdy Enchantress niszczy Captaina Thundera, a Billy zostaje śmiertelnie zraniony.

W głównym uniwersum DC, przedstawionym w miniserii „Shazam”, Darla jest najmłodszym dzieckiem zaadoptowanym przez rodzinę, entuzjastycznie reagującym na adopcję Billy’ego. Chociaż początkowo jest smutna z powodu braku entuzjazmu Billy’ego, jej humor poprawia się, gdy otrzymuje magiczne moce od niego. Darla i jej rodzeństwo angażują się w walkę przeciwko śmiertelnym grzechom, wykorzystując swoje nowo nabyte moce.

Współczesne przygody Darli Dudley

Darla i jej rodzeństwo z rodziny Shazam wyruszają na ekscytującą podróż po różnych magicznych królestwach. W pierwszym z nich, ze względu na niespodziewane zdarzenia, dochodzi do rozdzielenia rodzeństwa. Darla wraz z Freddym znajdują się w Wildlands, gdzie napotykają trudną sytuację – w tej krainie nie są w stanie przemienić się w swoje magiczne postacie.

Moce Darli Dudley

Gdy Darla wypowiada magiczne słowo „Shazam”, przekształca się w dojrzałą, magiczną istotę obdarzoną niewrażliwością na pociski, super szybkością, umiejętnością latania oraz zdolnością do manipulowania magią, taką jak tworzenie charakterystycznych piorunów. Umiejętności te są powiązane z literami akronimu „Shazam”, reprezentującymi mądrość Salomona, siłę Herkulesa, wytrzymałość Atlasa, moc Zeusa, odwagę Achillesa oraz szybkość Merkurego, co nadaje jej niezwykłe moce i zdolności.