Batman Who Laughs

Batman Who Laughs zadebiutował w “Dark Nights: Metal #2”. Historię postaci poznajemy natomiast w “Batman Who Laughs #1”.

Historia Batman Who Laughs

Przenosimy się na Ziemię -22. Dochodzi tam do zbiorowej rzezi wykonanej przez Jokera. Złe czyny przebiegają jak po maśle, bowiem udało mu się pochwycić Batmana, któremu każe przyglądać się jak kolejno morduje dorosłych i dzieci. W pewnym momencie udaje się Batmanowi uwolnić z więzów. Zaślepiony złością, nokautuje Jokera. Jednak nie poprzestaje na tym. Idzie o krok dalej i morduje psychopatycznego klauna. Ze zwłok Jokera wydostają się opary substancji, które zarażają Bruce’a.

Jesteśmy świadkami krótkiej rozmowy Supermana i Batmana. Clark jest zaniepokojony sytuacją pozostawioną po Jokerze. Wiele dzieci jest zarażonych toksynami Jokera. Z początku wydaje się, że Bruce bez problemu oprze się efektom ubocznym, lecz na koniec rozmowy zauważamy pierwsze symptomy.

Po trzech dniach od śmierci Jokera dochodzi do kolejnego incydentu. Tym razem w jaskini Nietoperza. Na wychowanków Batmana zostają napuszczone androidy z najwyższym poziomem trudności. Nightwingowi, Batgirl, Red Hoodowi i Red Robinowi ledwo udaje się im je pokonać. Bruce kończy ze skrywaniem tajemnic. Wyjawia im fakt zarażenia się toksynami Jokera. Rodzina Bruce’a jest zaniepokojona tym faktem i oferują mu swoją pomoc. Nie widzą jedna, że Bruce nie jest już tą samą osobą. Zza peleryny wyciąga broń palną i kolejno morduje swoich podopiecznych.

Substancja coraz szybciej rozprzestrzenia się w ciele Batmana, mieszając mu przy tym w głowie. Bruce uderza bezpośrednio w bazę Ligi Sprawiedliwych. Dokonuje mordu wszystkich superbohaterów. Przy życiu pozostawia tylko Supermana. Bruce sprowadza na pokład satelity rodzinę Clarka. Wręcza mu specjalnie zmodyfikowany czarny kryptonit, który wywołuje u Supermana najwyższy poziom agresji. Niespełna rozumu Clark morduje własnymi rękoma swoją rodzinę.

Mord członków Ligi Sprawiedliwych zostaje zakończony. W tym samym czasie toksyna Jokera w ciele Bruce’a osiąga pełne stadium rozwoju. Bruce zmiana strój, jak i podbija Gotham ze swoją armią kanibalistycznych Robinów.

W końcu pojawia się Barbatos, który rekrutuje Batmana Who Laughs jako pierwszego do swojej armii mającej podbić “nasze” uniwersum.

Losy Batmana Who Laughs po Dark Nights Metal

Ponownie spotykamy mrocznego Batmana w serii “Justice League”. Batman Who Laughs jest tajemniczym więźniem Luthora. Ten zmusza Batmana, aby wyjawił mu tajemnicę Perpetui, legendarnej postaci powiązanej z początkiem wszystkiego. Po spełnieniu swojego obowiązku, Batman Who Laughs ucieka z kryjówki Luthora.

Dalsze poczynania śledzimy w serii “Batman Who Laughs”. Mroczny Batman obiera za cel Bruce’a Wayne’a. Pragnie zniszczyć Gotham. W tym celu wprowadza w życie tajemniczy plan, który przygotował Bruce w tajemnicy przed wszystkimi. Plan, którego skala z łatwością zmiecie Gotham z powierzchni ziemii. Podczas pierwszego starcia, udaje mu się zaangażować Jokera, który zaraża Bruce’a podobnym wirusem, który uczynił tym, kim stał się Batman Who Laughs. Przy następnym starciu okazuje się, że mroczny Batman zaangażował w swój plan kolejnego nosiciela maski nietoperza. Jest nim Batman Grim Knight.