Tempus Fuginaut

Tempus Fuginaut zadebiutował w „Sidaways #1” z 2018 roku. Twórcami postaci sa Dan Didio, Kenneth Rocafort oraz Justin Jordan.

Kim jest Tempsu Fuginaut?

Tempus jest jednym z przedstawicieli kosmicznej rasy Fuginautów. Bardzo często porównywalny jest do Monitora ze względu na jego obowiązki wobec multiversum. Fuginauci są w pewnym stopniu strażnikami granic pomiędzy wymiarami. Szczególną uwagę przykuwają do powstawania pęknięć na granicach wymiarów, które są swego rodzaju furtkami przez które może przejść dowolna istota. Priorytetowym zadaniem Tempusa jest ochranianie granic Prime Earth.

Tempusa po raz pierwszy spotykamy w serii „Sideways”, gdzie został przedstawiony jako „przeciwnik” głównego bohatera. Sideway korzystając ze swoich mocy tworzył pęknięcia na granicy wymiarowej. Początkowo Tempus chciał zgładzić chłopaka, jednak z czasem zmienił swoje intencje postanawiając wyuczyć go prawidłowego korzystania z mocy.

Tempus powraca w miniserii „Flash Forward”. Pozaziemski byt wybiera Wally’ego Westa na swojego pomocnika. Zadaniem Wally’ego jest nie tylko zamykanie pęknięć pomiędzy alternatywnymi ziemiami, ale przede wszystkim walka z mroczną energią przenikającą z Dark Multiverse.

Przedstawiciela rasy Fuginautów możemy również spotkać w serii one shotów ukazujących się w ramach „Tales from the Datk Multiverse”. W pierwszy numerze zatytułowanym „Tales form the Dark Multiverse: Batman: Knightfall” Tempus informuje czytelnika o nadciągającym kryzysie. Zadaniem Tempusa jest podążanie przez Multiversum w celu odnalezienia potencjalnych pomocników, którzy wspomogą głównych obrońców w walce przeciwko nieznanemu zagrożeniu. Swoją podróż Tempus rozpoczyna od Mrocznego Multiversum, dokładniej od ziemi, na której Batman został „złamany” przez Bane’a, a dziedzictwo nietoperza trafiło w ręce Jeana-Paula Valley’a. Historia jednak rożni się od dobrze nam znanej. Na tej ziemi Bruce’owi nie udało się pokonać Jeana. Azreal zgładził Bruce’a, zachowując tym samym maskę Batmana i jego dziedzictwo. Przez 30 lat Jean rządził w Gotham jako Batman, podporządkowując miasto swojej woli. Ostatecznie Tempus stwierdza, że na tej ziemi nie odnajdzie bohaterów, którzy wspomogą losy wszechświata w dobie zbliżającego się kryzysu.

Jakie są moce Tempusa?

Tempus jako przedstawiciel Fuginautów potrafi podróżować pomiędzy wymiarami oraz pieczętować pęknięcia na ich granicach.