Bloodsport

Bloodsport zadebiutował w „Superman vol. 2 #4” z 1987r. Twórcami postaci są Robert DuBois i Alan Trent.

Kim jest Bloodsport?


Pod maską najemnika kryły się łącznie 3 postacie. Pierwszym z nich był Robert DuBois. Uchodził za dość bojaźliwego mężczyznę. Powodem był strach przed śmiercią, który o sobie dał znać, kiedy Robert otrzymał wezwanie do armii USA z powodu wojny w Wietnamie. Przerażony Robert uciekł do Kanady. Okazję zwęszył jego młodszy brat. Michael podał się z Roberta i dołączył do armii USA w jego miejsca. Nie był to najlepszy pomysł. Michael został trwale okaleczony tracąc obydwie ręce i nogi. Kalectwo brata wpłynęło na Roberta. Przez bardzo długi czas obwiniał siebie o to. Ostatecznie wylądował w zakładzie psychiatrycznym, dodatkowo mając fioła na punkcie wojny Wietnamskiej.

Luthor namierzył Roberta widząc w nim okazję do zadania ciosu Supermanowi. Łysol nieco namącił w głowie Roberta kierując jego obsesję na punkcie Wietnamu w stronę Supermana. Dodatkowo zaopatrzył go w arsenał zaawansowanej technologicznie broni strzelającej igłami z kryptonimu. Pomysł okazał się katastrofalny w skutkach. Robert udał się do Metropolis i wpadł w szał mordu. Z jego broni zginęło mnóstwo niewinnych mieszkańców Metropolis. Ranny został również Superman, który otrzymał poważną ranne spowodowaną pociskiem z kryptonimu. W porę pojawił się Olsen, który zatrzymał Bloodsporta do czasu, aby Superman otrzymał niezbędną pomoc medyczną. Po dłuższej chwili powrócił Clark i zniszczył urządzenie teleportacyjne, dzięki któremu Robert miał dostęp do broni. Oprawca został ostatecznie pokonany przy współpracy Superman, Jimmy’ego i brata Roberta. Wspólnie przegadali mu do rozumu.

Drugim mężczyzna używającym przydomku „Bloodsport” był Alex Trent. Mieszkanien Melonville był rasistą oraz należał do bractwa Aryjskiego. Wykorzystali oni DNA genetycznie zmodyfikowanych czarnoskórych mieszkańców do stworzenia superżołnierza na wzór pierwotnego Bloodsporta. Alex przyjął nie tylko przydomek oryginalnego terrorysty. Miał również dostęp do urządzenia teleportacyjnego zapewniającego błyskawiczny dostęp do szerokiego wachlarza broni.

Świat miał jednocześnie dwóch Bloodsportu. Który z nich był lepszy? Odpowiedź miało dać starcie bokserskie pomiędzy tą dwójką. Niestety Alex nie postąpił uczciwie w walce. Uaktywnił urządzenie teleportacyjne i korzystając z dostępu do broni, odstrzelił swojego przeciwnika. Robert zginął na miejscu. Alex trafił do więzienia i tam czekał go wyrok. Został bowiem spalony żywcem.

O trzecim Bloodsporcie wiemy praktycznie nic. Tajemniczy najemnik pojawił się na moment w serii „Supermana” będąc u boku Hellgrammite i Riot. Tyle

Umiejętności Bloodsport


Bloodsport jest sprawnym fizycznie najemnikiem. Ma ogromne obeznanie w broni palnej i nie tylko. Korzysta z urządzenia teleportacyjnego, głównie zapewniając dostęp do magazynu pełnego zróżnicowanej broni.