Clownhunter

Bao Pham znany jako Clownhunter zadebiutował w “Batman #95” z 2020r. Twórcami postaci są James Tynion IV oraz Jorge Jimenez.

Kim jest Clownhunter?

Joker rozpoczął wojnę w Gotham. Zamęt i bezprawie zalało ulice mieściny chronionej przez Batmana. Mieszkańcy unikają oprychów Jokera, którzy znajdują się praktycznie na każdej przecznicy. Nie wszyscy mieszkańcy Gotham okazali strach. Jednym z nim jest Bao Pham, nastolatek, który przybrał buntowniczy kostium baseball i wyruszył rozprawić się z armią Jokera.

Bao doznał tragedii z rąk Jokera na długo przed startem wojny. Rodzice chłopca zginęli z rąk Jokera. Batman nie powstrzymał szalonego klauna, co odcisnęło się na psychice chłopca, który obwinia Nietoperza o tragedię. Zatrzymał batrang Batmana na pamiątkę. Ekwipunek Wayne’a stał się istotnym elementem w wyposażeniu chłopca podczas “Joker War”. Bao przyczepił batrang do baseballa, który służy mu do zadawania okrutnych obrażeń, niekiedy śmiertelnych.

Bao działał jako Clownhunter podczas “Joker War” kolejno eliminując oprychów klauna. Nie okazywał im litości. Zadawał śmiertelne obrażenia traktując to jako jedyny, skuteczny, sposób eliminacji zagrożenia. Najwięcej uwagi zostało poświęcone chłopcu w komiksie “Batman the Joker Warzone”. Do miasto przybyli kolejni sojusznicy Jokera. Na powitanie ujrzeli część ekipy przywiązanej do latarni. Nie zdążyli ich zdjąć ponieważ stuknęła godzina 0 na ładunkach wybuchowych. Ocalała dwójka oprychów stała się celem Clownhuntera. Chłopak zabił jednego z nich za pomocą snajperki strzelając do niego z pobliskiego dachu. Ostatni pionek Jokera chciał uporać się z chłopakiem rzucając w niego granatem. Chłopak odbił granat baseballem i zaczął walkę wręcz. Podczas bezpośredniego starcia stracił maskę, co odebrało mu werwy. Otuchy dodało mu wsparcie mieszkańców Gotham kryjących się w domach. Gothamczycy głośno wykrzykiwali “Clownhunter” co dodało mu siły. Chłopak wbił batrang (przyczepiony do jego baseballa) w krtań przeciwnika. Zwycięski Bao ruszył w dalszą krucjatę.

Bao ponownie spotykamy po zakończeniu Wojny Jokera. Chłopca odwiedza w mieszkaniu Batman. Bruce nie pojawił się, żeby prawić chłopcu moralne gadki czy zabrać go do miejsca. Chce pomóc chłopakowi. Wierzy, że jego motywacje mogą pomóc w Gotham, zwłaszcza po wsparciu mieszkańców podczas krucjaty Clownhuntera. Batman wręcza Bao wizytówkę do kliniki Leslie Thompkins i zostawia go samego.

Umiejętności Clownhuntera

Clownhunter bardzo dobrze radzi sobie w walce wręcz. Podczas potyczek korzysta z baseballa, o którego przyczepiony jest batrang. Chłopak świetnie posługuje się bronią palną (np. snajpera). Wykazuje się niezłym refleksem jak na swój wiek.