TOP dziwnych przestępców

Nie każdy przestępca w świecie DC może pochwalić się wyjątkowymi zdolnościami, stawiającymi ich wyżej od znakomitych superbohaterów. Bohaterowie dzisiejszego cyklu są wyjątkowi, ale niekoniecznie od tej poprawnej formy.

Ten-Eyed Man

Ten-Eyed Man jest specyficznym łotrem w bogatej galerii złych sław Batmana. Ten wietnamski weteran wojenny szczyci się… dziesięcioma oczami!

Philip Reardon spędzał wojenną emeryturkę dorabiając sobie jako ochroniarz na magazynie. Doszło do incydentu, przez który oślepł. Pewien doktorek wziął go w swoje ręce i eksperymentami przywrócił mu wzrok. Mocno naciągane słowo – tak pokombinował w jego unerwieniu, że zyskał łącznie 10 oczu umieszczonych na końcówkach palców…

Reardon obwinia Batman za tragedię, która go spotkała. Korzystając ze swojej nietypowej umiejętności, daje za skórę Batmanowi. Postać towarzyszy nam od lat 70-siątych

Rainbow Raider

Rainbow Raider był przestępcą z potencjałem. Ba! Tymczasowo grzał posadkę w Rogues, znanych przeciwników Flasha. Raider posiadał urządzenie do emitowania kolorowych wiązek laserowych.

Nie byłoby w nim nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wiązki wykorzystywał do tworzenia kolorowej tęczy, która służyła mu za środek transportu. Roy Bivolo pojawił się w serialu „The Flash

Codpiece

Przestępca cierpiący na kompleks rozmiaru. Serio, to był jego główny motyw złych czynów. Chłopak miał poważne problemy z krytyką kobiet, którym nie pasował pewna część ciała. Może warto pamiętać, że to nie rozmiar o człowieku świadczy, a wiele innych cech.

Condiment King

Znacie Condimenta Kinga? Powinniście kojarzyć tego łotra z animacji „Batman: TAS”. Czym się wyróżnił? Do walki z dobrem używał broni strzelającej ketchupem i musztardą.