TOP zwierzaków w DC Comics

Komiksowe uniwersum DC pełne jest nie tylko bohaterów po dwóch stronach barykady. Obecne są zwierzaczki odgrywające mniejsze znaczenie, niekiedy dalsze niż drugoplanowe role. Listą przytoczono najpopularniejszych przedstawicieli zwierzęcego skrawka DC.

Krypto – Pies Supermana i Supergirl

Pies z Kryptonu, który zadebiutował w komiksie „Superman vol. 2 #167” wydanego w 2001 roku. Rakieta Krypto została wystrzelona chwilę po niemowlęcia Clarka. Kapsuła zboczyła z kursu po zetknięciu z falą uderzeniową powstałą na skutek eksplozji planety Krypton. Kapsuła Krypto dryfowała w kosmosie aż nie odebrała sygnału rakiety Clarka, znajdującej się od kilku lat na ziemi. Sierściuch towarzyszył nastoletniemu Clarkowi. Obecnie wiernie towarzyszy Supergirl.

Krypto pojawiała się w wielu mediach, nie tylko komiksie. Znany jest z animowanego serialu „Krypto the Superdog” (emisja w latach 2005-2006). Pojawił się również w 2 sezonie serialu „Titans” dostępnego na Netflix.

Jumpa – Kangurzyca Wonder Woman

Kangurzyca Wonder Woman została wprowadzona w „Senastion Comics #6” z 1942 roku. Jumpa bardzo rzadko pojawia się w komiksach, praktycznie w ogóle. Ostatni raz wspomniano o niej w „Batman #40”, podczas rozmowy Diany z Bruce’m.

Jumpa kilkukrotnie przewinęła się przez animowany serial „DC Super Hero Girls” oraz pełnometrażowych filmach np. „DC Super Hero Girls: Legendsy Atlantydy”.

Dex-Starr – Kot Czerwonych Latarni

Koci przedstawiciel Korpusu Czerwonych Latarni został wprowadzony w „Final Crisis: Rage of the Red Lanterns #1” z 2008 roku. Kot miał traumatyczną przeszłość – był naocznym świadkiem morderstwa jego Pana. Los nie zlitował się nad nim. Został porzucony do rzeki Gotham. Uszedł cało i postanowił swoimi pazurkami wymierzyć sprawiedliwość za zamordowanie jego pana.

Mało brakowało, żeby koncepcja kociaka trafiła do kosza. Shane Davis narysował humorystycznie kociaka na potrzeby komiksu. Scenarzysta przychylniej przyjrzał się pomysłowi i zdecydował o jego wprowadzeniu. Jak widać – słusznie.

Matthew – Kruk Sandmana

Kruk Sandmana, którego poznaliśmy w „Sandman #11” z 1989 roku. Mowa o zwierzęcej postaci, ponieważ ludzka została wprowadzona za serii „Potwór z Bagien”. Matthew John Cable trafił do szpitala, w skutek ran odniesionych podczas wypadku samochodowego. Cierpienia ukróciła jego żona. Sandman spotkał Matthewa na skraju krainy snów, proponując mu nowe wcielenie.

Bat-Cow – Krowa Robina i Batmana

Krowa Robina, która została uratowana z rzeźni w „Batman Incorporated vol. 2 #1” z 2012 roku. Krówka zamieszkuje tereny posiadłości Wayne’ów. Nie odgrywa szczególnej roli w komiksowym świecie DC. Ubarwia tło.

Dodatkowo – Haley czyli pies Nightwinga

Psi towarzysz Nightwinga wprowadzony w „Nightwing #78” z 2021 roku. Nightwing uratował psiaka. O imieniu psiaka zdecydowali fani podczas internetowego głosowania.