Earth-Prime (Crossover The CW)

„Earth-Prime” jest nietypowym crossoverem seriali The CW, Arrowverse, w formie komiksu. Trzymiesięczny cykl przedstawiony w 6 numerach, kanoniczny do wydarzeń serialowych. Każdy numer crossoveru będzie rozgrywał się w „innym serialu” z wyjątkiem ostatniego stanowiąc kulminację wydarzeń.

Earth-Prime: Batwoman #1

Akcja rozgrywa się po 7 odcinki 3 sezonu „Batwoman”. Tanner Freyr zostaje zarażony DNA Calyface’a na boisku szkolnym. Chłopak przeobraża się w znanego łotra Batmana i atakuje swoich rówieśników, po czym znika.

Rayn zostaje poinformowana o zajściu. Bezskutecznie interweniuje. Cało uchodzi z sytuacji, ponieważ jej kostium amortyzuje siłę uderzenia. Razem z Luke’m próbuje wymyślić strategię zgładzenia przeciwnika, w tym samym czasie śledząc jego aktywność. Nie pomaga zdolność zmiany wizerunku. W strategii pomaga im Lena, która pojawiała się w interesach. Może odtworzyć serum, jeżeli Rayn zdobędzie lek przeznaczony dla swojego brata. Jasne, bez problemu udało się.

Clayface kolejny raz atakuje rówieśników. Na boisku szkolnym, jakby inaczej. Batwoman unika jego ciosów. Posyła w jego kierunku batranga z serum. Glina zostaje zamrożona i trafia do Arkham. Tam… czeka na niego główny sprawca przyszłego zamieszania. Przeciwnik proponuje mu układ. Początkowo Tanner nie jest skłonny do współpracy. Ulega po kilku niezłych argumentach. Clayface ucieka z Arkham wkraczając w portal tajemniczego złego.

Earth-Prime: Superman & Lois #2

Komiks otwiera historia „The Anniversary”, w której Lois i Clark tłumaczą synom, dlaczego obchodzą rocznicę ślubu parę dni później – para nigdy nie mogła spotkać się o czasie na wieczornej kolacji. Zawsze któreś z małżonków miał obowiązki – bohaterskie lub służbowe. Dopiero po paru dniach pierwszej rocznicy udało im się złapać na romantyczną kolację. Clark zabrał wtedy małżonkę na Hawaje. Z retrospekcji, opóźniających świętowanie, dowiedzieliśmy się, że Superman spotkał na swojej drodze m.in. Lobo.

Druga historia przedstawia relację Clarka z Jonathanem, ziemskim ojcem. Natomiast trzecia przedstawia historię złego Supermana z alternatywnej ziemi. Akcja trzeciego numeru kończy się ucieczką Johna Henryego. Za plecami złego Clarka otwiera się portal, w którym staje tajemniczy zły przedstawiony w poprzednim komiksie.

Earth-Prime: Legends of Tomorrow #3

Trzeci numer niestety nie wniósł nic nowego do rozgrywającego się crossoveru. Utrzymano w komiksie schemat przedstawienia trzech historii – żadna z nich nie posuwa na przód wątku tajemniczego złego wprowadzonego wcześniej. Raz Legendy zaginęły, szukają ich starzy członkowie grupy. Innym razem siedzą w przyszłości i spijają piwko, kiedy poszczególnie członkowie nagle znikają. Na sam koniec mamy delikatnie na przód posunięty wątek Booster Golda, co jest odniesieniem do finału serialu.

Earth Prime #4 – Stargirl

Na końcu numeru pojawił się tajemniczy zły ujawniając swoje oblicze – Magog. Składa on propozycję staruszkowi, żeby dołączył do jego drużyny. Starzec odmawia nie widząc profitów płynących z propozycji oraz uważając, że jego czas się skończył. Wkurzony Magog odchodzi.

Earth-Prime #5 – The Flash

Wally z roku 2049 podróżuje do zakonów, gdzie lata temu praktykował medytację. W trakcie medytowania natrafia na ślad **. Łotr ucieka obiecując, że nikogo nie powstrzyma go, nawet speedster czy mag, przed zniszczeniem wszystkiego. Natomiast w aktualnych czasach z więzienia uciekł Bloodwork. Czy dołączył on do, który zbierał do swojej drużyny wybranych łotrów z różnych środowisk i czasów?