Night of the Monster Men

„The Night of the Monster Man part. 1 (Batman #7)”

Początek pierwszego eventu po DC Rebirth! Gotham na skraju kolejnej katastrofy klimatycznej. Miasto minuta po minucie zostaje zalane przez deszcz. Batman i jego sprzymierzeńcy rozpoczynają ewakuację. Pomagają im w tym funkcjonariusze lokalnej policji z Gordonam na czele. Spoiler ewakuuje część mieszkańców do jaskini położonej tysiące stóp nad Gotham. Clayface wykorzystuje swoje moce do powielenia się. Każda z klonów przyjmuje wizerunek przyjaznego funkcjonariusza GCPD. Sytuacji wydaje się powoli opanowywana. Niespodziewanie dochodzi do wybuchu budynku, z którego wybiega ogromny potwór o wizerunku zmutowanego, kilkumetrowego dziecka. Batman przystępuje do samodzielnej walki. Podczas niej dochodzi do zniszczenia Bat-Plane. Potwór zostaje pokonany. Podczas badań próbek DNA, okazuje się, że ofiarą, a raczej potworem był Robert Castro. Zagadka robi się ciekawsza, bowiem Castro popełnił samobójstwo na oczach Gordona kilka dni wcześniej. Podejrzenia Bruce’a padają na Strange i Psycho-Pirate. Do Gotham nadchodzi kolejna bestia!

„The Night of the Monster Man part. 2 (Nightwing #5)”

Druga część głośnego eventu. Niebezpieczeństwo w Gotham narasta. Druga bestia wydaje się groźniejsza od poprzedniej. Z łatwością niszczy kolejne budowle w centrum Metropolis. Policjanci są bezsilni wobec nowego zagrożenia. Tak samo drużyna Batmana. Bruce rozpoczyna przydzielanie obowiązków. Duke wraz z Alfredem analizują próbki substancji chemicznej, która prawdopodobnie spowodowała mutację ciała. Nightwing wyrusza do lokalnej kostnicy, mając nadzieję, na odkrycie źródła narodzin bestii. Poboczną misją Dicka jest odnalezienie sprawcy zajścia, czyli Strange’a. Batman i Batwoman przystępują do neutralizacji ogromnej bestii. Nim dojdzie do starcia z bestią, Mroczny Rycerz uspokaja społeczeństwo, nakazują im bezpośrednie udanie się do punktów ewakuacyjnych. Nowa bestia sieje jeszcze większy zamęt. Sytuacja jest groźniejsza niż poprzednio. Na miejsce odciętej głowy, odrastają dwie nowe. Batman i Batwoman mają nie lada zagadkę do rozwiązania. Tymczasem Nightwing dociera do miejsca narodzin bestii. Nowo odkryte fakty przerażają Dicka. Dwie bestie to nic w obliczu czterech, groźniejszych. Mija chwila, nim jedna z dwóch zaginionych daje o sobie znać. Trzecia bestia, przypominająca zmutowaną czarną wdowę, atakuje Blackstage. Więźniowie i strażnicy zaczynają uciekać w obawie o swoje życie. Nightwing prosi Gotham Girl o pomoc. Dziewczyna przełamuje dotychczasowy strach. Rusza Dickowi z pomocą.

„The Night of the Monster Man part. 3 (Detective Comics #941)”

Trzecia część historii. Panika narasta wśród ewakuowanego społeczeństwa. Dochodzi do zamieszek. Spoiler i Cassandra starają się usilnie powstrzymać ludzi przed dojściem do krwawej wymiany zdań. Część ludzi zostaje kontrolowana przez dziwną substancję, która pochodzić może od jednej z bestii. Spoiler ucieka przed tłumem, blokując ich jednym z gadżetów, wystrzeliwujący siatkę bezpieczeństwa. Między tłumem pozostaje Cassandra, która skutecznie radzi sobie z napastnikami.

Sytuacja w Gotham nie poprawia się. Wielogłowa bestia przechodzi kolejny krok ewolucji. Wyrasta następna głowa.

Gotham Girl przechodzi do działania. Samotnie stacza walkę z armią mini-stworów, będących tworami trzeciej bestii – wyglądem przypominającej olbrzymią Czarną Wdowę. Nie zwraca uwagi na otoczenie. Kolejno rozrywa swoich napastników. Dociera do łoża bestii. Bez zastanowienia rozrywa potwora na kawałki. Krew monstrum oblewa Gotham Girl i Nightwinga. Substancja działa na dwójkę bohaterów, powodując ich przemianę w dzikie stwory!

„Batman #8 – rozdział czwarty”

Duke wyrywa się do akcji w Gotham. Powstrzymuje go Batman, który karze pozostać chłopcu w jaskini i kontrolować sytuację z zewnątrz. Bruce przystępuje do walki z pięcio-głową bestią. Sytuacja wydaje się bez wyjścia. Strategiczny mózg Bruce’a bierze górę nad bestią. Po trudach, zostaje ona powstrzymana za pomocą broni elektrycznych. Przemienieni w potwory Nightwing i Gotham Girl przybywają do Gotham. Zdeterminowana Batwoman staje do samotnej walki z nimi. Kobieta jest bezsilna wobec zmutowanych bestii. Z pomocą przychodzi jej Batman. Łączy siły z Clayface. Gliniany sojusznik otacza Batmana swoim ciałem. Zwiększa to szansa Mrocznego Rycerza w boju z bestiami. Niestety nie zapewnia mu to zwycięstwa. Potworna Gotham Girl używa sonicznych mocy to odizolowania od siebie dwójki sojuszników. Na miejskim placu boju pojawia się Duke. Chłopiec posiada lekarstwo, mogące wyleczyć dwójkę zmutowanych sojuszników. Na pierwszy cel obiera Gotham Girl. Duke w ostatniej chwili aplikuje lekarstwo. Okazuje się ono strzałem w dziesiątkę. Dziewczyna wraca do dawnej formy. Tymczasem napięta sytuacja jest w pozamiejskiej jaskini. Kontrolowany tłum atakuje Spoiler i Cassandre. Dziewczyny mobilizują się do kontrataku. Używają błyszczącej flary do oślepienia tłumu. Jak się okazuje, był to kolejny strzał w dziesiątkę. Rozbłysk światła uwalnia tłum z substancji. Okazuje się, że substancja była 4 bestią. Ostatnie chwile ukazują nam walkę Batwoman ze zmutowanym Nightwingiem. Bestia uwalnia się od bohaterki i przecina jej linę. Batwoman spada w ogromnej wysokości.

„Nightwing #06 – rozdział piąty”

Nightwing atakuje Batwoman. Batmanica cało wychodzi ze starcia. Duke działa natychiastowo. Oblewa Dicka lekarstwem, które odmienia dawnego wychowanka Batmana. Ostatnia bestia przechodzi do ataku na Gotham. Za cel obiera Spoiler i Nightiwnga, którzy starają się odkryć prawdę za działaniem Venomu Strange’a. Batman w ostatniej chwili powstrzymuje krwiożerczą bestią przed atakiem na dwójkę jego sojuszników. Bestia zostaje powstrzymana. Niestety radość jest zbyt krótka. DNA pokonanych bestii łączą się w jedno, tworząc ogromne monstrum. W międzyczasie Spoiler i Nightwing odkrywają miejsce przebywania Strange’a. Batman decyduje się na ostateczne starcie. Wyrusza na samotną walkę z ojcem bestii.

„Detective Comics #942 – rozdział szósty”

Ostatni rozdział głośnego eventu w świecie Batmana! Mroczny Rycerz stawia czoło Doctorowi Strange. Wróg czeka przygotowany na przybycie wybawcy Gotham. Przygotowany jest na każdy rozwój sytuacji. Strange stoi o krok do przodu przez Batmanem. Strange założony ma specjalny kostium, wyglądem podobnym do noszonego przez głównego bohatera. Strój wyposażony jest w ładunki wybuchowe. Jeśli Batman dotknie swojego przeciwnika, obydwaj zginą na miejscu.

Batwoman, Nightwing, Spoiler i Orphan przechodzą do walki z ostatnią bestią. Każdy z bohaterów zajmuje miejsce w Wayne Towars. Uruchamiają wieżą, rozpoczynając tym samym ostrzał przerażającego potwora.

Ostrzał ciężką amunicją nie działa na potwora. Sojusznicy postanawiają schwytać bestię za pomocą specjalistycznych lin. To zatrzymuje monstrum tylko na chwile. Nightwing przejmuje sprawę w swoje ręcę. Wskakuje na linę, a następnie dociera do ust potwora, wskakując do jego wnętrza. Nie mija chwila nim bestia zostaje zniszczona.

Batman prowadzi ostateczną walkę ze Strange. Nie jest to pojedynek na pięści, lecz na słowa. Bruce szybko traci panowanie nad sobą. W ostatniej chwili powstrzymuje się przed uderzeniem swojego przeciwnika. Ostatecznie udaje mu się zneutralizować Strange’a. Pomaga mu w tym Clayface, który odbiera dopływ tlenu, powodując przy tym iluzje.

Ponownie zło zostaje powstrzymane. Batman i jego sojusznicy zwyciężają. Ale to nie koniec. Przed Batmanem starcie z Bane’m, który dostarczył Strange’owi swój jad!